kino.krakow.pl
Film

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2

La vie d'Adele chapitres 1 et 2
Reżyseria: Abdellatif Kechiche

Repertuar filmu "Życie Adeli: Rozdział 1 i 2" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Życie Adeli: Rozdział 1 i 2" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Życie Adeli: Rozdział 1 i 2
Tytuł oryginalny: La vie d'Adele chapitres 1 et 2
Czas trwania: 179 min.
Produkcja: Francja, Belgia, Hiszpania , 2013
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 18 października 2013
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Abdellatif Kechiche
Obsada: Lea Seydoux, Adele Exarchopoulos, Salim Kechiouche

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 wzbudziło zachwyt już na festiwalu w Cannes, gdzie odbyła się jego światowa premiera. Jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga przyznało filmowi główną nagrodę, Złotą Palmę, w uzasadnieniu pisząc: "absolutnemu arcydziełu filmowemu - śmiałej i pełnej pasji opowieści o miłości". Wyróżnione zostały także aktorki, grające w filmie Abdellatifa Kechiche'a, który w absolutnie uniwersalny, nowoczesny i pełen emocji sposób ukazuje współczesną historię wielkiej miłości rozgrywającej się na przestrzeni wielu lat.

Film był szeroko dyskutowany w Cannes nie tylko ze względu na jego jakość, ale także za sprawą jednych z najśmielszych i nieudawanych scen erotycznych w historii kina. "Przy nich momenty z Ostatniego tanga w Paryżu wyglądają na sztywne i staroświeckie" - pisali krytycy, doceniając jednocześnie ich szczerość i piękno.

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 zaczyna się, kiedy tytułowa bohaterka ma 15 lat i jest w liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów Adela dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje...

tekst: Kino Muranów / Gutek Film


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 470 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Życie Adeli: Rozdział 1 i 2

Wasze opinie

Wera 17. listopada 2013, 14:24

Uwielbiam dobre kino i do tej pory sądziłam, że znam się na dobrym kinie... niestety tym razem umęczyłam się całe 3 h. Dla mnie film jest płytki, przesycony erotyzmem, które nie prowadzi do żadnego głębszego przesłania dla potencjalnego widza. Większość scen to albo sapiąca w uniesieniach erotycznch albo rozmazana przez łzy główna bohaterka, która pomimo zapewnień recenzenta, w moich oczach nie przechodzi żadnej spektakularnej przemiany. "Moja łódź podwodna", "Misiaczek", "Nic osobistego" można nazwać filmami o przemianach, dojrzewaniu, być może nie tylko o charakterze seksualnym (co oczywiście jest ważnym i nieodzownym elelmentem ludzkiego życia) ale nie ten FILM :( .... jak nie potrafię znaleźć nic pozytywnego...... To nie jest dobe kino, przez co taka wysoka ocena- przez odważne sceny erotyczne.... chyba nie o to tylko chodzi w dobrym kinie :(

scorpion27 8. listopada 2013, 16:35

Film świetny, nie dziwne, że wygrał złotą palmę, najlepszy film ostatnich lat

123456890 7. listopada 2013, 18:09

Bardzo dobrze przetłumaczony tytuł. Oryginalny,francuski brzmi La Vie d'Adele.

typ 3. listopada 2013, 18:48

do jasnej i niespodziewanej cholery, "Tytuł oryginalny: La vie d'Adele chapitres 1 et 2"

zdzicho 2. listopada 2013, 7:01

Kto, urwał jego nać, decyduje o tym, jaki ma tytuł mieć film w Polsce? Co to za festiwal kreatywności? Czy, do jasnej i niespodziewanej cholery, zdanie "Blue Is The Warmest Color" przedstawia sobą tak trudną i zawiłą angielszczyznę, że nie sposób go na nasz język przetłumaczyć?!

Torgal 26. października 2013, 11:00

Piękny film.

ola 23. października 2013, 20:17

Film świetnie zagrany,ale nie potrzebnie przydługi.Sceny erotyczne przeplatające się z konsumpcją makaronu i ostryg nie mogą zapewnić uzasadnienia do spędzenia w kinie trzech godzin.

genia 18. października 2013, 16:52

Adela nie lubi ostryg bo wyglądają jak coś, o czym woli nie myśleć. Reżyser pokazuje miłość lesbijską przez trzy godziny, ale nie zauważa sromu. (A' propos, kto w Polsce cenzuruje kino??)

Dodaj nowy komentarz Życie Adeli: Rozdział 1 i 2

Twoja opinia o filmie: