kino.krakow.pl
Film

Blue is the Warmest Color

La vie d'Adele chapitres 1 et 2
Directed by: Abdellatif Kechiche

Cinema program "Blue is the Warmest Color" in Kraków

No showtimes for movie "Blue is the Warmest Color" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Życie Adeli: Rozdział 1 i 2
Original title: La vie d'Adele chapitres 1 et 2
Runtime: 179 min.
Production: Francja, Belgia, Hiszpania , 2013
Category: drama / romance
Release Date: 18 October 2013
Distribution: Gutek Film

Directed by: Abdellatif Kechiche
Cast: Lea Seydoux, Adele Exarchopoulos, Salim Kechiouche

Adela Life: Chapter 1 and 2 already aroused admiration at the Cannes Film Festival, where it had its world premiere. The jury, chaired by Steven Spielberg's film awarded the top prize, the Palme d'Or, in the grounds of writing: "absolute masterpiece to film - a bold and passionate love story." Featured are the actresses in the film playing Kechiche'a Abdellatif, who absolutely versatile, modern and full of emotion depicts a contemporary story of great love played out over many years.

The film was widely discussed in Cannes, not only because of its quality, but also because of some of the wildest and nieudawanych erotic scenes in movie history. "When these moments of Last Tango in Paris look stiff and old-fashioned" - wrote the critics, while appreciating their sincerity and beauty.

Adela Life: Chapter 1 and 2 begins when the eponymous heroine is 15 years old and is in high school. Experiencing a first crush, first sex, love disappointment. One thing is for her doubts: girl walking around with the guys. Her life is changed forever, however, when one day he meets Emma, ​​a young woman with blue hair. It is thanks to her Adela discover your desires and woman in love. In the eyes of the spectators Adela matures, looking for their way of life, lose it, and once again finds ...

text: Cinema Muranow / Gutek FilmAverage rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
470 votes. | Rate movie

Movie trailer: Blue is the Warmest Color

Your comments

Wera 17. November 2013, 14:24

Uwielbiam dobre kino i do tej pory sądziłam, że znam się na dobrym kinie... niestety tym razem umęczyłam się całe 3 h. Dla mnie film jest płytki, przesycony erotyzmem, które nie prowadzi do żadnego głębszego przesłania dla potencjalnego widza. Większość scen to albo sapiąca w uniesieniach erotycznch albo rozmazana przez łzy główna bohaterka, która pomimo zapewnień recenzenta, w moich oczach nie przechodzi żadnej spektakularnej przemiany. "Moja łódź podwodna", "Misiaczek", "Nic osobistego" można nazwać filmami o przemianach, dojrzewaniu, być może nie tylko o charakterze seksualnym (co oczywiście jest ważnym i nieodzownym elelmentem ludzkiego życia) ale nie ten FILM :( .... jak nie potrafię znaleźć nic pozytywnego...... To nie jest dobe kino, przez co taka wysoka ocena- przez odważne sceny erotyczne.... chyba nie o to tylko chodzi w dobrym kinie :(

scorpion27 8. November 2013, 16:35

Film świetny, nie dziwne, że wygrał złotą palmę, najlepszy film ostatnich lat

123456890 7. November 2013, 18:09

Bardzo dobrze przetłumaczony tytuł. Oryginalny,francuski brzmi La Vie d'Adele.

typ 3. November 2013, 18:48

do jasnej i niespodziewanej cholery, "Tytuł oryginalny: La vie d'Adele chapitres 1 et 2"

zdzicho 2. November 2013, 7:01

Kto, urwał jego nać, decyduje o tym, jaki ma tytuł mieć film w Polsce? Co to za festiwal kreatywności? Czy, do jasnej i niespodziewanej cholery, zdanie "Blue Is The Warmest Color" przedstawia sobą tak trudną i zawiłą angielszczyznę, że nie sposób go na nasz język przetłumaczyć?!

Torgal 26. October 2013, 11:00

Piękny film.

ola 23. October 2013, 20:17

Film świetnie zagrany,ale nie potrzebnie przydługi.Sceny erotyczne przeplatające się z konsumpcją makaronu i ostryg nie mogą zapewnić uzasadnienia do spędzenia w kinie trzech godzin.

genia 18. October 2013, 16:52

Adela nie lubi ostryg bo wyglądają jak coś, o czym woli nie myśleć. Reżyser pokazuje miłość lesbijską przez trzy godziny, ale nie zauważa sromu. (A' propos, kto w Polsce cenzuruje kino??)

Add new comment Blue is the Warmest Color

Your opinion about the movie: