|

Top 10

  1. Once Upon a Time in Ho...
  2. Pain and Glory
  3. The Lion King (Live Ac
  4. The Secret Life of Pet...
  5. Spider-Man: Far From H...
  6. Everybody Knows
  7. Remont
  8. A Rainy Day in New Yor...
  9. Serial (Bad) Weddings ...
  10. It 2
KEI

Teraz i w godzinę śmierci


Directed by: Dariusz Walusiak, Mariusz Pilis

Cinema program "Teraz i w godzinę śmierci" in Kraków

No showtimes for movie "Teraz i w godzinę śmierci" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Teraz i w godzinę śmierci
Original title: Teraz i w godzinę śmierci
Runtime: 95 min.
Production: Polska , 2017
Category: documentary
Release Date: 19 May 2017
Distribution: Rafael

Directed by: Dariusz Walusiak, Mariusz Pilis

Is it true that, in the year of Fatima, Mary, by encouraging her to pray the rosary, gave the world the best weapon in the fight against evil?

In the photo a young American soldier. A moment earlier he was seriously injured. He suffers but is calm. In the clenched fist, blood and earth-soiled rosary ... The author of this shot will die in Afghanistan three years later ...

Mariusz Pilis and Dariusz Walusiak, traveling to the four continents on a four-continent trip to the camera to find out whether the true prayers of the Rosary may change the course of history, as Catholics say.

Is it true that this Rosary Crusade caused Soviet troops to withdraw from Austria, and the prayer of the Rosary of hundreds of thousands of demonstrators caused the fall of Ferdinand Marcos in the Philippines? Does the mystical vision of the Nigerian bishop prove that Boko Haram in his country will be defeated by the prayer of the Rosary? Will a million white roses restore peace in Ukraine?
Average rate: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
17 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Teraz i w godzinę śmierci on IMDb

Movie trailer: Teraz i w godzinę śmierci

Your comments

maok 13. September 2017, 10:24

Jest to film tak nieistotny pod względem filmowym, iż pisanie o nim sprawia mi ból. Dlatego nie będę się pastwił nad nieudolnością reżyserów którą popisali się w trakcie jego klecenia ale tylko na aspekcie religijnym czyli wiary w siłę modlitwy za pomocą poświęconych amuletów, bo tym właśnie jest różaniec. Autorzy filmu idą drogą wytyczoną przez prymasa Wyszyńskiego, drogą kościoła zaściankowego, kapliczkowego pozbawionego refleksji intelektualnej, którego podstawą są objawienia i wiara w cuda. Tymczasem Jan Paweł II w swoim nauczaniu mówi o negatywnych skutkach odrzucenia rozumnego charakteru wiary: ”Wiara, pozbawiona oparcia w rozumie, skupiła się bardziej na uczuciach i przeżyciach, co stwarza zagrożenie, że przestanie być propozycją uniwersalną. Złudne jest mniemanie, że wiara może silniej oddziaływać na słaby rozum; przeciwnie, jest wówczas narażona na poważne niebezpieczeństwo, może bowiem zostać sprowadzona do poziomu mitu lub przesądu.” Zerojedynkowość w podejściu do modlitwy różancowej ( nie dopuszcznie, iż może to być element dewocji lub nawet fetyszyzmu) wcale nie oznacza pęknięcia na linii katolicy – ateiści, ale podkreśla owo mityczne i zabobonne myślenie autorów filmu istniejące w chrześcijaństwie od samego początku ale już niekoniecznie zgodne ze współczesną nauką kościoła katolickiego i chyba najbliższe dzisiejszym wyznawcą islamu. Autorzy filmu chcą cofnąć polski katolicyzm do lat sześćdziesiątych za nic mając nauki Jana Pawła II, który zawierzył swoje życie Matce Boskiej ale na pewno cud swojego ocalenia w trakcie zamachu nie wiązał tylko z faktem, iż przez całe życie żarliwie odmawiał różaniec. Miał wielki szacunek do dzieci w Fatimie czy Lourdes ale również świadomość iż są one jedynie prostaczkami bożymi którzy bezrozumnie przekazują głębokie treści wiary. Dla jasności posłużę się historycznym przykładem - kardynał Wyszyński kontra Jan Paweł II. Poniżej cytuje fragment słynnego kazania Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, wykrzyczanego w Kościele na Skałce w Krakowie w roku 1976. ”Jakże często Polska zagrożona była w swej wolności! A Bóg uporczywie nam tę wolność przywraca. Tak było w roku osiemnastym, dziewiętnastym, dwudziestym, tak było po roku trzydziestym dziewiątym. Bóg nam przywrócił wolność, a co my z niej czynimy? Na co ją wykorzystujemy? Czy to ma być tylko wolność picia i upijania się, alkoholizmu i rozwiązłości, wolności wystawiania obrzydliwych sztuk teatralnych? Jak gdyby naszych artystów nie było już stać na nic lepszego, tylko na jakieś tam Białe małżeństwo, czy Apocalypsis cum figuris. Obrzydliwości, które się drukuje, wystawia się potem w teatrach, a Polacy, chociaż mówią o tych przedstawieniach – to prawdziwe świństwo – ale idą na nie, płacą pieniądze, siedzą i spluwają. Czy na to odzyskaliśmy wolność?”. 
Otóż tak sponiewierany przez Wyszyńskiego Jerzy Grotowski został w 1997 uhonorowany nagrodą Il Beato Angelico przez Jana Pawła II. To co dla prymasa było w Apocalypsis cum figuris bluźnierstwem i obrzydliwością dla papieża wzruszającym poszukiwaniem Boga, gdyż odrzucił formę ale i spojrzał do wnętrza, posłużył się rozumem. Mam wrażenie, iż autorzy tego filmu powinni udać się do któregoś z katolickich klasztorów aby w ciszy, skupieniu ale przede wszystkim przy użyciu rozumu przemyśleli korzenie swojej wiary. Być może w przyszłości nie będą raczyli nas podobnymi gniotami filmowymi. Jest nadzieja. Zalecana lektura w trakcie medytacji to encyklika JPII „Fides et ratio”. Powinno być dobrze.

s.... 14. June 2017, 6:02

Prawdziwie budujący film;rodzynek emocjonalny z życia wzięty;nie jedną łezką widza uraczy

FJ 9. June 2017, 14:25

Do Marka:
Maria nie jest od zbawienia, od tego jest Bóg. Słabo u ciebie z znajomością Biblii. Zresztą tak jak z Katolikami.

Stefano 7. June 2017, 20:58

Po prostu nie można go zobaczyć, niby jest, a go nie ma. "Przecież puściliśmy". Nikt nie zająknie się, że tylko przed południem, gdy katole z Ciemnogrodu uczciwie pracują.
A uwaga do Rafsa: CC to firma izraelska, od dawna ja bojkotuję.

b 4. June 2017, 16:08

Nie ma go bo wszystkie duże kina są w posiadaniu ateistów, komunistów a co najwyżej pysznych liberałów, którzy myślą że to co mają to wszystko dzięki sobie a nie jakieś Modlitwie różańcowej

eli 2. June 2017, 6:24

Może ktoś z mających wpływ na godzinę seansów to przeczyta, proszę o dostępniejsze godziny.

Dd 31. May 2017, 18:33

Godziny koszmarne.

kk 31. May 2017, 7:35

czemu nie ma w godzinach wieczornych ?!

eMGa 30. May 2017, 16:09

Dlaczego nie ma tego filmu w innych kinach? Nazbyt normalny film dla normalnych ludzi.

megi 29. May 2017, 10:24

Dlaczego w tak beznadziejnych godzinach odbywa sie projekcja???

Ledis 26. May 2017, 21:27

Dla wielu...Niewygodny film.

marek 24. May 2017, 9:46

To jest jeden z najlepszych filmów, jakie w życiu widziałem. Matka Boska nas wszystkich zbawi, tylko trzeba się modlić na różańcu. Ale lewackie media tego nie chcą, bo chcą, żebyśmy wszyscy skończyli w piekle. Święty Jan Paweł II przed tym przestrzega, ale dlaczego tak mało ludzi tego przestrzega? Modliłem się ze na różańcu, żeby PIS wygrał, a PO już nigdy nie wygrała i Matka Boska mnie wysłuchała. I tak już będzie zawsze! amen.

M 23. May 2017, 16:58

warto obejrzeć.

Rafs 23. May 2017, 16:53

Dlaczego nie ma go w CC, a w mniejszych kinach o tak słabiej godzinie..

kaziu 14. May 2017, 14:06

Z Wielką uwagą czekam na film . Uznanie dla producenta filmu Pozdrawiam serdecznie i gorąco wreszcie cos normalnego

Add new comment Teraz i w godzinę śmierci

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

13 September
6 September
4 September
30 August

Coming soon

20 September
27 September
4 October
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2019 Repertuary.pl