kino.krakow.pl
Film

Córki Dancingu


Directed by: Agnieszka Smoczyńska

Cinema program "Córki Dancingu" in Kraków

No showtimes for movie "Córki Dancingu" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Córki dancingu
Original title: Córki Dancingu
Runtime: 92 min.
Production: Polska , 2015
Category: drama / comedy / musical
Release Date: 25 December 2015
Distribution: Kino Świat

Directed by: Agnieszka Smoczyńska
Cast: Kinga Preis, Magdalena Cielecka, Michalina Olszańska, Marta Mazurek

Warsaw Documentary Film Studio, producer of "Galerianki" and "Girls of the closet", represents one of the most original debuts of recent years - "Daughters of a dance" directed by Agnieszka Smoczyńska, whose short films have won dozens of awards at international festivals. Starring - two extremely talented actresses of the younger generation: Michalina Olszańska and Marta Mazurek. They support them Polish film stars in new and surprising incarnations.

- Kinga Preis as the queen of disco scene, Magdalena Cielecka in the role of God's Fur warming red-goers communist and grand dance clubs and Jacob Gierszał as a virtuoso bass sound. In the background the rhythmic pulsing music of Ballads and Romances, and the most popular hits of the 70s and 80s - from "You were the heart beating" by Andrzej Zaucha and "Banana song" Vox group after the immortal "I Feel Love" by Donna Summer in a bravura performance itself Kinga Preis.

Two teenagers - Gold and Silver - land in the middle of vibrant music, glittering neon lights and sequins world dance clubs Warsaw 80s These are not ordinary girls, only sirens, which are trying to know and understand what it is to be a woman in the surrounding reality. They join the musicians Figs and Dates, day by day becoming a sensation nightlife capital. Absorbed by the nascent love and passion for a moment forgetting their true nature. But with just a broken heart that the situation got out of control ...Average rate: 3.0
rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0
20 votes. | Rate movie

Movie trailer: Córki Dancingu

Your comments

karina 22. January 2016, 18:23

największą porażką tego filmu jest oczywiście jego marketing. puszczanie zajawki, która totalnie nie oddaje treści i formy jest po prostu oszustwem. jeżeli jest to "wyższa forma sztuki" jak to niektórzy uważają,zarezerwowana dla "wybrańców", to ja się pytam dlaczego takie coś znalazło się w multipleksach??? gdyby od początku było wiadomo czego się spodziewać, mnóstwo ludzi uniknęło by nieporozumienia

Marek 17. January 2016, 22:58

Dystans .... dystans ludzie bo wszyscy umrzemy

x 10. January 2016, 17:26

Jeszcze w życiu nie widziałam równie beznadziejnego filmu. Dramat... Strata czasu. Zupełnie nie mogę pojąć jak tak cenieni aktorzy mogą w "czymś" takim zagrać...

bodzio 7. January 2016, 11:09

Film makabrycznie głupi i obrzydliwy

eraserhead 6. January 2016, 11:27

Niestety film jest po prostu głupi. Nie polecam Nikomu :-)

Joanna 2. January 2016, 21:17

Istny koszmar, bez sensu (może sens jest bardzo ukryty?), obrzydliwy kicz, ni to komedia, ni to dramat. Szkoda czasu i pieniędzy.

m. 30. December 2015, 21:09

Totalna beznadzieja. Gniot jakich mało. Strata pieniędzy! Trzymać się z daleka.

Zawiedziona 30. December 2015, 19:44

Totalna porażka szkoda kasy na nagrywanie takiego filmu

ja 29. December 2015, 19:04

Przyłączam się do poprzedników. Nie pojmuję, jak Kinga Preis mogła w czymś takim zagrać?
Ani symboliki, ani sensu. Większość scen, które zapewne miały być nowatorskie i szokujące- po prostu jest obrzydliwa.
Jedynie występy wokalne p. Kingi- brawo.

Lilka 29. December 2015, 18:24

A ja mam zdanie wręcz przeciwne. Dawno nie widziałam tak kapitalnego polskiego filmu, który nie trąci sztampą i nie wzoruje się nieudolnie na zagranicznych produkcjach. Wyszłam z kina z szerokim uśmiechem na twarzy, oczarowana wykonaniami starych hitów i nowymi piosenkami Ballad i Romansów. Jeśli zaś chodzi o pokazaną makabreskę -jest elementem stylistyki - nocne życie ma wiele twarzy. uważam, ze przewrotność tego filmu to jego ogromny atut. kto ma głowę otwartą, niech biegnie do kina.

Kino 28. December 2015, 21:59

Strata czasu.

AgAgnieszka Wróblewska 28. December 2015, 10:10

Byłam wczoraj na tym filmie - jest wyjatkowo obrzydliwy, w dodatku nudny. Człowiek idzie do kina na premierę, zachęcony recenzjami i doznaje takiej wpadki. Sporo ludzi wychodzilo w czasie seansu, ja nie mogłam wyjść, byłam ze starszą osobą i bałam się że po ciemku może sie potknąć na schodach. Najgorszy i najgłupszy film jaki w życiu widziałam

Ewa 28. December 2015, 9:06

Film beznadziejny!!! Nigdy nie piszę opini na temat filmów ale to naprawdę jest bardzo słaby film i warto przed Nim przestrzec. Ani to nie ma jakiejść sensownej fabuły, ani nie jest smieszne ani specjalnie straszne ( bardziej obrzydliwe) no dramat!!! Nie mam pojęcia "co autor miał na myśli".

Ewa 27. December 2015, 22:33

Totalne dno!!! Bardzo często chodzę do kina i czasem trafiam na średnie filmy ale takiego badziewia jeszcze w życiu nie widziałam. Ktoś po jakiś ostrych dragach musiał to wyreżyserować!KOSZMAR!!!

m.m. 27. December 2015, 21:02

Strata czasu, pieniędzy, tandeta w najgorszym guście, ból głowy, estetyczny kac.

bolo 27. December 2015, 18:30

Zaczynam dostrzegać artyzm w filmie CIACHO

Add new comment Córki Dancingu

Your opinion about the movie: