kino.krakow.pl
Film

Beau Is Afraid


Directed by: Ari Aster

Cinema program "Beau Is Afraid" in Kraków

No showtimes for movie "Beau Is Afraid" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Bo się boi
Original title: Beau Is Afraid
Runtime: 179 min.
Production: Kanada/Finlandia/USA , 2023
Release Date: 21 April 2023
Distribution: Gutek Film

Directed by: Ari Aster
Cast: Joaquin Phoenix, Parker Posey, Amy Ryan

„Bo się boi” to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku. Najnowsze dzieło Ariego Astera, twórcy głośnych „Midsommar. W biały dzień” i „Dziedzictwa. Hereditary”, to produkcja spod szyldu A24 z największym jak dotąd budżetem w historii studia. W filmie w roli głównej zobaczymy jednego z najbardziej rozchwytywanych aktorów Hollywood, nagrodzonego Oscarem Joaquina Phoenixa.

Martin Scorsese i Bong Joon-ho uznali Ariego Astera za jednego z najlepszych reżyserów młodego pokolenia. Jego debiut – „Dziedzictwo. Hereditary” z Toni Collete – zdobył ponad 40 festiwalowych nagród i jest często uznawany za jeden z najlepszych horrorów XXI wieku. „Midsommar. W biały dzień” z Florence Pugh znalazł się na listach najlepszych filmów roku 2019 i w wielu gronach uznawany jest za film kultowy, umacniając tym samym pozycję Astera jako intrygującego twórcy nowego kina grozy.

„Bo się boi” to pełna czarnego humoru opowieść o człowieku, który panicznie boi się wszystkiego. Jednak telefon od matki zmusi go do wyruszenia w epicką podróż, która okaże się wspaniałą przygodą, dzięki której pokona swoje najgłębiej skrywane lęki. Śmiały i wymykający się konwencjom gatunkowy miks horroru i czarnej komedii „Bo się boi” będzie widowiskową filmową odyseją.

W rolę lękającego się wszystkiego mężczyzny wcielił się Joaquin Phoenix (laureat Oscara za tytułową rolę w „Jokerze”). W obsadzie „Bo się boi” znalazły się także aktorki: Amy Ryan („Birdman”, „Mój piękny syn”, serial „The Office”), Parker Posey (film „Krzyk 3”, serial produkcji HBO „Schody”), oraz znana z produkcji Ryana Murphy’ego („Hollywood”, „American Horror Story: NYC”) Patti LuPone. Za kamerą w najnowszym filmie Astera ponownie stanął Paweł Pogorzelski.


Average rate: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
27 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Bo się boi on IMDb

Movie trailer: Beau Is Afraid

Your comments

Akaba 24. April 2023, 14:11

Ledwo dotrwałam z do końca, a na dodatek film jest okropnie długi. Miałam nadzieję, że końcówka nada sens temu 3-godzinnemu koszmarowi abstrakcyjnych wydarzeń, ale się zawiodłam. Nie znajduję powodu, aby tak się męczyć oglądając ten film - po co w ogóle kręci się takie filmy?

Add new comment Beau Is Afraid

Your opinion about the movie: