kino.krakow.pl
Film

Repertuar filmu "Wygrany" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Wygrany" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wygrany

Czas trwania: 110 min.
Produkcja: Polska , 2011
Premiera: 18 marca 2011
Dystrybutor filmu: Forum Film

Reżyseria: Wiesław Saniewski
Obsada: Paweł Szajda, Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Marta Żmuda Trzebiatowska

Oliver, młody amerykański pianista polskiego pochodzenia, nie wytrzymując presji matki i wyrachowanego agenta, po rozstaniu z żoną przyjeżdża do Polski, gdzie zrywa europejskie tournée. Traci wszystko: miłość, uznanie i świetnie zapowiadającą się karierę, ma przy tym do spłacenia olbrzymi dług. W hotelowym barze spotyka Franka, byłego profesora matematyki, namiętnego gracza i znawcę wyścigów konnych. Dzięki niemu pianista poznaje Kornelię, piękną, nieco tajemniczą kobietę, która staje mu się coraz bliższa. Frank wprowadza także Olivera w świat swojej pasji, pokazuje, że można żyć "po swojemu". Dzięki niemu chłopak odzyskuje wiarę w siebie. W czasie pobytu na wyścigach w Baden-Baden młody Amerykanin spotyka światowej sławy jurora konkursów pianistycznych, prof. Karloffa. Juror wyjawia Oliverowi, że to on zabrał mu zwycięstwo w Konkursie Chopinowskim w Warszawie. Teraz proponuje mu układ, który wyniesie go na pianistyczne szczyty.
Czy młody pianista ulegnie pokusie?


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1090 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Wygrany

Wasze opinie

sad 6. maja 2011, 14:49

i już nie grają..

broks 7. kwietnia 2011, 22:03

To jest taka perełka polskiego kina! Do tej pory zalewała nas produkcja głupich i płytkich polskich filmów.Wystarczy zobaczyć ostatni film Pazury,koszmar!!! Kto dał pieniądze na ten knot? Kino Saniewskiego-uczcie się pseudo reżyserzy jak trzeba zrobić prawdziwy film! Polecam wszystkim,Wygrany, jak napisałem wyżej -perełka!

gerlah 24. marca 2011, 9:36

w koncu polskie kino ktore da sie ogladac, malo tego ze da sie ogladac jest jak najbardziej godny plecenia ! 6/10

Gośka 24. marca 2011, 9:18

Rewelacyjny wg mnie film.Doskonałe zdjęcia, świetna muzyka. Rola Gajosa na miarę Oskara.Na tle polskiej głupkowato komediowej produkcji filmowej, ten film stanowi prawdziwa perłę. Polecam zdecydowanie.

obrońca 23. marca 2011, 20:33

widzac komentarz "strach&chaos" i porównojac z pochlebnymi opiniami poprzednikow,chyba od razu wiadomo,ze jest to albo prowokator albo zwykły ignorant. Co jak co,ale gajosowi zlej gry w tym filmie wręcz nie da się zarzucic,a całość jest wybitnym filmem. Jak najbardziej polecam film.

Strach &Chaos 22. marca 2011, 16:05

niech Was Bóg broni przed pójściem do kina na tego knota.. słabiuteńki scenariusz, naiwny i płytki, kładzie cały film, którego nie mogłaby obronić nawet znakomita gra aktorska..Gdyby była.. bo i tej w tym czymś zabrakło.. wyjątkiem in-plus jest być może p. Pszoniak (jako Carloff), choć i jego występ zepsuty jest "polską narracją" a la oskarowy Wajda (ladies and gentlemen będę mówił po polsku..). Słabi P.Szajda i J. Gajos (o zgrozo), panna Trzebiatowska - po raz kolejny udowadnia, iż jest cała z drewna - choć w tym wypadku chyba zamokniętego, bo nawet na opał się nie nadaje... Jedyny jasny punkt - żart Gajosa o intuicji.. jak na 90 minut - zdecydowanie za mało. Odradzam kategorycznie... Knot jakich mało..

rotfl 21. marca 2011, 14:42

"Uroczy" to chyba przymiotnik nalepiej opisujący ten film :)
Piękna muzyka, widoki no i calkiem nieźli aktorzy - podsumowywując - wart polecenia :)

Melisa87 19. marca 2011, 9:08

Bardzo dobry film! Jestem zauroczona :) Swietna gra aktorska, nieprzecietne teksty. Wzrusza, zasmuca, smieszy. Film warty obejrzenia!

martapryba 17. marca 2011, 22:28

Widziałam film Saniewskiego "Wygrany" na premierze we Wrocławiu. To znakomite, na światowym poziomie kino.
Znakomita obsada, wspaniała gra aktorów. Wybitna rola Gajosa. Wspaniała muzyka, świetne zdjęcia i scenografia, znakomita reżyseria, którą czuje się na każdym kroku. Takiego filmu nie było w naszej polskiej kinematografii.
Gorąco polecam.

Dodaj nowy komentarz Wygrany

Twoja opinia o filmie: