kino.krakow.pl
Film

Wieczni chłopcy

Les Gamins
Reżyseria: Anthony Marciano

Repertuar filmu "Wieczni chłopcy" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Wieczni chłopcy" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wieczni chłopcy
Tytuł oryginalny: Les Gamins
Czas trwania: 95 min.
Produkcja: Francja , 2013
Gatunek: komedia
Premiera: 11 października 2013
Dystrybutor filmu: Vivarto

Reżyseria: Anthony Marciano
Obsada: Alain Chabat, Max Boublil, Sandrine Kiberlain, Melanie Bernier, Arie Elmaleh, Nicolas Briancon, Mélusine Mayance

Thomas (grany przez Maxa Boublila, współautora scenariusza ) marzy o komponowaniu piosenek. Plany poślubienia Loli, a tym samym konieczność zarobienia na ślub, dom, przyszłą rodzinę, powodują, że z obiecującego muzyka staje się szarym wyrobnikiem na urzędniczym etacie. Gdy z przyszłą żoną odwiedza jej rodziców: cynicznego Gilberta (wspaniały Alain Chabat) i jego żonę Suzanne jego świat zostaje wywrócony do góry nogami. Gilbert wyniszczony przez monotonię trzydziestoletniego małżeństwa postanawia uratować Thomasa od popełnienia życiowego błędu – poślubienia młodszej kopii swojej żony. Chce pokazać chłopakowi, że szczęście tkwi jak najdalej od stabilnego, rodzinnego życia a marzenia to sprawa, o którą koniecznie trzeba walczyć. Kryzys wieku średniego u Gilberta i o dwadzieścia lat młodsza frustracja Thomasa połączone razem zrywają wszelkie tamy poprawności, stosowności i mieszczańskiego obycia. Mężczyźni rzucają się w wir szalonych imprez, nocnego życia, koncertów kończących się nad ranem... albo w Maroku.
Wielkim sukcesem filmu są drugoplanowe role, prawdziwe majstersztyki aktorstwa. Sabrine Kimberlain w roli Suzanne to zapadająca w pamięć sfrustrowana idealistka, poświęcająca się bezsensownym akcjom charytatywnym. Alban Renoir ze swojego bohatera – żołnierza lubiącego starsze kobiety, tworzy perłę burleski. W filmie pojawia się również, z wetkniętym w nos palcem, sam Iggy Pop. Wiecznie młody rockman z gołą klatą jest wszak symbolem buntu i niesubordynacji. Jego piosenka „Żądza życia” to głośno śpiewany hymn tego filmu...
W osobach dwóch głównych aktorów ucieleśniło się w „Wiecznych chłopcach” wszystko co najlepsze we francuskiej komedii. Boublil to młody internetowy parodysta, wschodząca gwiazda stand-upu, Chabat – weteran kinematografii, nagrodzony Cezarem za reżyserię, niezapomniany Bruno z „Gustów i guścików”, bez którego udziału nie powstaje żadna dobra komedia znad Sekwany.
„Wieczni chłopcy” szturmem zdobyli kina we Francji. Po miesiącu od premiery (kwiecień 2013) dwa miliony widzów odnalazły wraz z głównymi bohaterami potrzebę pogoni za młodzieńczą wrażliwością i niesubordynacją.


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 364 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Wieczni chłopcy

Wasze opinie

Lena-van-Orthon 14. grudnia 2013, 22:49

Film jest opowieścią o dojrzewaniu – w tym wypadku Thomasa oraz kryzysie wieku średniego w kontekście Gilberta, a wszystko okraszone dużą dawką specyficznego francuskiego humoru. Jednak chwilami niestety niestosownego a nawet żenującego. Na uwagę zasługuje na pewno kreacja Alaina Chabat ( filmowy Gilbert)oraz współautora scenariusza Maxa Boublila ( Thomas). Wieczni chłopcy na pewno nie rozczarują typowych koneserów kina francuskiego dla wszystkich innych film do oglądnięcia z przymrużeniem oka.

akna 18. października 2013, 13:43

Boski. Już trailer mnie rozśmieszył i śmiałam sie tak samo do samego końca. Polecam.

Arek 16. października 2013, 19:26

Intelektualna i moralna żenada do sześcianu!!!
Odradzam zdecydowanie

kinoamator 14. października 2013, 16:48

zaczynam doceniać francuskie kino

anonim 14. października 2013, 9:22

good, warto pojsc

Magda 13. października 2013, 10:34

komedia jakiej dawno nie bylo!!

Marta 13. października 2013, 10:20

super film!!
extra komedia!!
polecam:)

Dodaj nowy komentarz Wieczni chłopcy

Twoja opinia o filmie: