Lang gb
|

Wasze hity

  1. Mama
  2. Berek
  3. Kochając Pabla, nienaw...
  4. Sztuka kochania. Histo...
  5. Czerwona jaskółka
  6. Whitney
  7. Manchester by the sea
  8. Zimna wojna
  9. Dumni i wściekli
  10. Cudowny chłopak
KEI

Whitney


Reżyseria: Kevin Macdonald

Repertuar filmu "Whitney" w Krakowie

Kino   środa, 18 lipca
Rano Sort up Po południu Sort up Wieczorem Sort up
ARS: Kiniarnia 12:30 bilet 18:50 bilet
Cinema City Bonarka 2d 11:00 bilet 16:40 bilet 19:10 bilet 21:40 bilet
Cinema City Galeria Kazimierz 2d 12:00 bilet 17:00 bilet 20:30 bilet
Cinema City Zakopianka 2d 15:30 bilet 20:30 bilet
Galeria Bronowice Mikro 16:00 bilet
Kijów.Centrum 12:30 16:15
Kino Kika 17:00 bilet
Kino Pod Baranami 11:45 bilet
Kino Pod Baranami w MOS 18:45 bilet
Multikino 21:55 bilet
Plakat filmu Whitney
Tytuł oryginalny: Whitney
Czas trwania: 120 min.
Produkcja: Wlk. Brytania/USA , 2018
Gatunek: dokumentalny / biograficzny / muzyka
Premiera: 6 lipca 2018
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Kevin Macdonald
Obsada: Whitney Houston, Bobby Brown, Bobbi Kristina Brown

Wyreżyserowany przez laureata Oscara – Kevina Macdonalda („Ostatni król Szkocji”, „Czekając na Joe”) i wyprodukowany przez dwukrotnego zdobywcę Nagrody Akademii – Simona Chinna („Sugar Man”, „Człowiek na linie”) poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston. „Chwytający za serce” (The Guardian), a przy tym intymny i porażająco szczery filmowy portret, dający wyjątkowe spojrzenie na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek, obdarzonej niespotykanym wręcz talentem gwiazdy. Wypełniony wspomnieniami najbliższych artystki, niepublikowanymi wcześniej filmami oraz muzyką, która już dziś uzyskała status nieśmiertelności.

Z imponującą liczbą ponad 200 milionów albumów sprzedanych na całym świecie, ze statusem pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100, Whitney Houston była głosem swojego pokolenia. Artystką, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. To ona zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle do tych wiekopomnych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.

„Whitney” to jedyna tego typu produkcja, która otrzymała pełną zgodę i poparcie rodziny oraz spadkobierców wokalistki. W filmie zostaną wykorzystane niepublikowane wcześniej ujęcia, rzadko lub nigdy niepokazywane materiały filmowe, a także nagrania koncertowe wykonane przez samą Whitney Houston w różnych okresach jej kariery. Widzowie usłyszą wersje oryginalne oraz acapella największych przebojów Whitney Houston. Wszystko to wsparte bogatymi materiałami ze zbiorów najbliższej rodziny i przyjaciół Whitney, dokumentującymi jej burzliwe, prywatne życie.Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 21 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Whitney on IMDb

Trailer filmu: Whitney

Wasze opinie

Ja 14. lipca 2018, 20:35

Po obejrzeniu...jeszcze bardziej mi żal jej niż myślałam

oki 12. lipca 2018, 0:07

Bardzo dobry, ale też niesamowicie smutny

karole 11. lipca 2018, 21:29

film dla każdego, nie tylko dla fanów Whitney

Angelika 11. lipca 2018, 5:00

piękny, mocny, wzruszający. Wart zobaczenia!

Henryk 10. lipca 2018, 10:18

NUDY na pudy!Cały czas matka,babka, ojciec opowiadają o swoim cudownym dziecku,córce Whitney,która ma być wzorem dla naszych dziewczyn jak wykorzystać swój talent i nie koniecznie stroniąc od narkotyków i seksu.Zdobyć sławę i miliony,a moralność?,who cares?.....Liberalno-lewacka cenzura (niczym w PRL-u) nie dopuści (tej)mojej opinii,bo jest politycznie niepoprawna.

Henryk 8. lipca 2018, 16:25

Wyszedłem z tego filmu w połowie,bo juz nie mogłem dalej słuchać opowieści mamy,babci i ojca o cudownym dziecku i rewelacyjnej piosenkarce Whitney,przewspaniałej i niedoścignionej...i ten opowiadany życiorys już w połowie filmu nie dał mi wysiedzieć dłużej.A stare bacie dalej siedzące na sali z zazdrością popatrzyły na mnie "ten zapłacił za film i stać go by wyjść i stracić?".....Jedynym wytłumaczeniem że ten film sprowadzono do Polski jest laicko/liberalna poprawność polityczna zalecana nam przez Bruxelę, po to by naszym dziewczętom pokazać ,że dziewczyna ćpająca narkotyki i nie mająca za dużo moralnych obiekcji w życiu osobistym (na urodziny dostała wibrator od dobrej koleżanki,a prochy od braci),zdobyła milioy i może być przykładem sukcesu życiowego dla naszych zacofanych dziewczyn.Brawo selekcjonerzy filmów! Bruxela was nagrodzi!.

Dodaj nowy komentarz Whitney

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

13 lipca
6 lipca
29 czerwca

Zapowiedzi

20 lipca
27 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin