kino.krakow.pl
Film

Układ idealny

Prete-moi ta main
Reżyseria: Eric Lartigau

Repertuar filmu "Układ idealny" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Układ idealny" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Układ idealny
Tytuł oryginalny: Prete-moi ta main
Czas trwania: 90 min.
Produkcja: Francja , 2006
Premiera: 9 lutego 2007
Dystrybutor filmu: SPI

Reżyseria: Eric Lartigau
Obsada: Alain Chabat, Charlotte Gainsbourg, Bernadette Lafont, Wladimir Yordanoff

Na co może zdobyć się mężczyzna
unikający małżeństwa i do czego może go to doprowadzić?

W ciepłej komedii romantycznej aktor i scenarzysta Alain Chabat porusza z wdziękiem temat, z którym z powodzeniem mierzył się już Szekspir.

Luis (Alain Chabat), zblazowany choć nie pozbawiony uroku czterdziestoletni Paryżanin, prowadzi malownicze, wolne od zobowiązań życie. Beztroski kawaler i dusza towarzystwa, podczas niedzielnych obiadów staje się oczkiem w głowie swej władczej matki i pięciu sióstr, które rozpieszczają go i wyręczają we wszystkim. Louis potulnie poddaje się ich decyzjom i pieszczotom, w jednej kwestii pozostaje jednak przy swoim - nie zamierza się żenić. Jednak kobiety, znużone ciągłym niańczeniem go postanawiają za wszelką cenę znaleźć mu towarzyszkę życia, a do swego zamiaru podchodzą z wyjątkowym zaangażowaniem… Doprowadzony do rozpaczy Luis wymyśla plan, dzięki któremu ma zapewnić sobie wolność a jednocześnie ukrócić raz na zawsze próby wyswatania go. Plan zakłada... wynajęcie żony.

Co może pchnąć szukającą niezależności młodą kobietę w ramiona wiecznego kawalera? Czy karkołomna transakcja może być początkiem wielkiego uczucia?


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1394 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Układ idealny

Wasze opinie

Daniel 26. lutego 2007, 10:42

Znakomity
Totalnie rozwalają m.in. fragmenty, kiedy w retrospekcji głównego bohatera Chabat pojawia się jako fan The Cure stylizowany na Smitha. Fenomenalna Gaisbourg. No i last but not least dialog Chabata ze swoim szefem o "eks-żonie suce", która doniosła na tego ostatniego do urzędu skarbowego...

off 18. lutego 2007, 21:15

Bardzo sympatyczny :)
Typowy francuski humor, ktory nie kazdemu moze sie podobac. Dla mnie film bardzo zabawny i zyciowy, bez gwiazdorstwa i blyskotek. Plus rewelacyjna scena sado-maso :D

piotrek 16. lutego 2007, 12:29

Badziew
Komletnie nieśmieszna komedia!Pomysł na film bardzo dobry, ciekawy i na pierwszy rzut oka zachęcający do pójścia do kina... i to by było na tyle, reszta nudna, mam wrażenie że zwyczajnie zmarnowano swietny pomysł. Spodziewałem sie, że będę płakał że smiechu, a tu chyba tylko raz się uśmiechnąlem i to wszystko. A poszedłem na ten film po obejrzeniu niedawno innej komedii francuskiej " Czyja to kochanka" Tam to dopiero sie uśmiałem!:D
Szkoda,że juz jej nie grają.

Tysia 15. lutego 2007, 19:47

beznadzieja
ten film to żenada najlepszy kawał to taki face wpada w gówno i mówi"jakie to gówniane miasto" świetny kawał naprawde NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tolek 12. lutego 2007, 16:30

Polecam!
Generalnie nie lubię francuskiego kina,ale muszę przyznać,że fabuła w tym filmie jest ciekawa i interesująca.Zdecydowanie polecam ten film.

xena 9. lutego 2007, 21:10

Super film, gorąco polecam!!!
Naprawdę zabawny, pełen humoru, a i łezkę można uronić...

Two2 3. lutego 2007, 14:00

Naprawdę układ idealny
Film zabawny, ciekawy, zabawny, urzekający, zabawny, barwny, zabawny...
Wspaniały przykład że komedia romantyczna nie musi byc infantylna. Dodatkowo męska część widowni wyjdzie z uśmiechem na twarzy i nawet nie dostrzeże że była na niezbyt lubianym gatunku filmu.
Bardzo wyraziste i dobrze zagrane postacie, czy wsponiałem już o humorze?? :P

Reasumując: Dla mnie to naprawde układ idealny: widownia wychodzi zadowlona z kina, a producentom zwraca się wkład finansowy i wszyscy na końcu są szcześliwi... jak to w komedii.
8/10

Dodaj nowy komentarz Układ idealny

Twoja opinia o filmie: