kino.krakow.pl
Film

Sybilla

Sibyl
Reżyseria: Justine Triet

Repertuar filmu "Sybilla" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Sybilla" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Sybilla
Tytuł oryginalny: Sibyl
Produkcja: Francja/Belgia Premiera: 21 lutego 2020
Dystrybutor filmu: Aurora Films

Reżyseria: Justine Triet
Obsada: Virginie Efira, Adele Exarchopoulos, Gaspard Ulliel

Zmęczona pracą jako psychoterapeutka Sybilla postanawia wrócić do swojej pierwszej, jednocześnie największej pasji, jaką jest pisanie. Książka ma być nowym impulsem we wpadającym w monotonię dnia codziennego życiu kobiety.

Zanim jednak na dobre zabierze się za realizację swojego planu, w jej gabinecie niespodziewanie pojawia się nowa pacjentka. Jest nią piękna i nieco rozhisteryzowana Margot. Młoda aktorka, będąca u progu kariery, zwraca się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu ważnego życiowego dylematu. Początkowo sceptycznie nastawiona Sybilla odkrywa, że Margot staje się dla niej źródłem inspiracji. Fascynację od obsesji dzieli tylko jeden krok, zwłaszcza że tytułowa bohaterka coraz bardziej angażuje się w burzliwe życie swojej pacjentki. Ożywają wspomnienia, prowadzące do nieuniknionej konfrontacji z przeszłością.

Justine Triet w słodko-gorzkim tonie tworzy opowieść o powikłanych, niejednoznacznych relacjach międzyludzkich. Jest tu też miejsce na dyskusję na temat intymności, moralności czy refleksję nad filmowym medium. Triet mówi, że jedną z jej inspiracji był Toni Erdmann, którego gwiazda Sandra Hüller wciela się tu w rolę… reżyserki.

tekst: Kino Pod Baranami


Średnia ocena: 1.0
rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0
Oceniono 3 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Sybilla on IMDb

Trailer filmu: Sybilla

Dodaj nowy komentarz Sybilla

Twoja opinia o filmie: