kino.krakow.pl
Film

Straszny film

Scary Movie
Reżyseria: Keenen Ivory Wayans

Repertuar filmu "Straszny film" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Straszny film" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Straszny film
Tytuł oryginalny: Scary Movie
Czas trwania: 90 min.
Produkcja: USA , 2000

Reżyseria: Keenen Ivory Wayans
Obsada: Shawn Wayans, Marlon Wayans, Anna Faris

STRASZNY FILM jest dziełem dwóch radośnie zakręconych umysłów braci Wayans. Zjadliwie atakuje najbardziej popularne style i głośne momenty z ostatnich filmów, telewizji i reklam. Kpi z klasycznych już scen z "Krzyku", "Szóstego zmysłu", "Matrix", "Koszmaru minionego lata" i "The Blair Witch Project", by następnie przejść do sparodiowania całej rzeszy banałów rodem z kina dla nastolatków. Nie oszczędza horrorów, kina akcji ani filmów o seksualnych perypetiach licealistów.
STRASZNY FILM rozwija tradycje absurdu odwołując się do takich filmów, jak "Animal House", "There is something about Mary" i "South Park: Bigger, Longer and Uncut".
Z chwilą gdy bracia Wayans zabierają się z bezczelną szczerością za wyśmiewanie wszystkiego, od anatomii po reklamę, uzyskują nową definicję pojęcia "wyzywający", tak śmieszną, że aż... przerażającą.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1515 razy. | Oceń film

Wasze opinie

malootchky 21. marca 2004, 14:21

klasa
Film jest bomba. humor braci Wayansów jest może nieco wulgarny i momentami mało wyrafinowany ale dość specyficzny. Mi to pasuje (może dlatego że sam mam dwóch braci). Straszny film jest rewelacyją parodią wszystkich horrorów-produkcyjniaków z hollywood, w których banda debilnych nastolatków (granych przez 30-latków)wplątuje się w jakąś dziwną historię . Wszyscy giną, zostaje dwoje, którzy teraz docenią życie i daną im szansę. Filmy typu Krzyk, Koszmar minionego lata itd. to jeden szit (który na dodatkek nawet nie straszy a nudzi). W przypadku horroru to dość istotny zarzut.
Dlatego uważam Straszny film za bardzo udany i godny polecenia. I nie martwcie się jeśli będzie nieco obrzydliwy. W końcu to "straszny" film

Dodaj nowy komentarz Straszny film

Twoja opinia o filmie: