|

Wasze hity

KEI

Wszystkie kina zamknięte !

W związku z sytuacją pandemiczną, wszystkie kina zostały zamknięte. Część z nich działa jedynie online, udostępniając filmy w modelu VOD. Pomóż kinom przetrwać ten ciężki dla nich czas !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

Smak curry

The Lunchbox
Reżyseria: Ritesh Batra

Repertuar filmu "Smak curry" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Smak curry" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Smak curry
Tytuł oryginalny: The Lunchbox
Czas trwania: 104 min.
Produkcja: Indie / Francja / Niemcy , 2013
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 14 lutego 2014
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Ritesh Batra
Obsada: Irrfan Khan, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui

Życie w Indiach jest jak hinduskie jedzenie -- bogate w aromaty, smaki i kolory. Gdy wskutek kulinarnej pomyłki losy dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się splotą, miłość okaże się dla nich najlepszą przyprawą.

Ila, wciąż młoda i piękna, postanawia dodać trochę koloru swemu bezbarwnemu małżeństwu -- zgodnie z maksymą „przez żołądek do serca". Kobieta ma wielką nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do doskonałości, przyspieszy bicie serca jej wiecznie nieobecnego męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny. Podejrzewając, że ktoś obcy zjada przygotowane przez nią posiłki, następnego dnia Ila wkłada do przesyłki nie tylko obiad, ale też liścik. Wieczorem dostaje od nieznajomego odpowiedź...

Tak rozpoczyna się pełna subtelnych emocji historia dwojga ludzi, pragnących nadać życiu odrobinę smaku.

tekst: Gutek FilmŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 189 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Smak curry

Wasze opinie

Piotrek 16. lipca 2014, 10:51

świetny film, ucięty celowo koniec pozwala na refleksję :)

ppati 16. marca 2014, 12:00

wybitny

ano 6. marca 2014, 18:56

to nie jest film dla kazdego, zdaje sie nam, ze sie nic nie dzieje - akcja nie postepuje znaczaco, ale jest tu przyjazn, jest odpowiedz jak nie powinien wygladac zwiazek, jest prawdziwe uczucie na przekor, widzimy i slyszymy tylko co niezdedne, godne i smaczne kino,

alabela 5. marca 2014, 9:03

Obraz spokojny, bardzo stonowany nie podobny do innych produkcji hinduskich. Pokazuje tło społecznego życia w dużym mieście, jakie zależności łączą członków rodziny. A także jak kobiety mocno się ze sobą muszą trzymać, żeby przetrwać. Jedzenie nie jest najważniejsze w tym filmie.

Jolanta z Krakowa 2. marca 2014, 19:24

Właśnie dziś obejrzałam ten film i obiema rękami podpisuję się pod komentarzem elki. Kino dla ludzi wrażliwych, dające do myślenia. Polecam.

Aa 20. lutego 2014, 22:42

Super

elka 16. lutego 2014, 9:54

Film specyficzny, dla osób które lubią kino, w którym pozornie nic się nie dzieje. Tak jak w opisie historia "pełna subtelnych emocji", a troszeczkę to rozwijając - przepiekna opowieśc o miłości, samotności w związku, samotności w wielkim mieście, starości... Tłem wydarzeń/momentów z życia są Indie, ale film opowiada o sytuacjach, z którymi każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu będzie musiał się zmierzyc. Podsumowując: warto, przepiękny!

Dodaj nowy komentarz Smak curry

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

Zapowiedzi

Repertuar Kin