kino.krakow.pl
Film

Rust and Bone

Kosci i rdza
Reżyseria: Jacques Audiard

Repertuar filmu "Rust and Bone" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Rust and Bone" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Rust and Bone
Tytuł oryginalny: Kosci i rdza
Czas trwania: 120 min.
Produkcja: Belgia, Francja , 2012
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 8 lutego 2013
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Jacques Audiard
Obsada: Marion Cotillard, Matthias Schoenaerts, Bouli Lanners

ALI (Matthias Schoenaerts) zostaje sam z pięcioletnim dzieckiem. SAM (Armand Verdure) jest jego synem, ale ledwo się znają. Bezdomny, bez grosza przy duszy i pozbawiony przyjaciół, Ali znajduje schronienie u swojej siostry ANNY (Corinne Masiero) w Antibes, na południu Francji. Tam wszystko nabiera jaśniejszych barw. Ali dostaje pracę ochroniarza w nocnym klubie. Podczas jednej z awantur w klubie pomaga STEPHANIE (Marion Cotillard). Piękna i pełna rezerwy, Stéphanie wydaje się być nieosiągalna, ale Aliemu udaje się zostawić jej swój numer telefonu. Stephanie trenuje orki w Marineland. Kiedy jeden z występów kończy się tragedią, telefon w środku nocy sprawia, że ponownie się spotykają. Tym razem Stephanie przykuta jest do wózka inwalidzkiego: straciła nogi i złudzenia. Pozbawiona współczucia obecność Aliego staje się dla Stéphanie kołem ratunkowym. Pod jej wpływem także Ali przechodzi przemianę. Kobieta wraca do życia. Oboje starają się przetrwać w świecie, w którym na sprzedaż wystawia się siłę, piękno i młodość, a jedynymi wartościami, jakie nie są na sprzedaż są zaufanie, prawda, lojalność i miłość. Odwaga przejawia się tutaj w bardzo różnych formach.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 548 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Rust and Bone

Wasze opinie

MW 26. lutego 2013, 20:44

Już go kolejny raz oglądam, NIESAMOWITY. Aktorzy oddani do granic, podziwiam, podziwiam, podziwiam i to każdego z nich, tu nie można typować. Wszystko zagrane tak, że ciarki przechodzą, emocje poszarapne, a każdy skladnik filmu perfect !!! Bardzo polecam.

Afrodyta 24. lutego 2013, 18:19

Przekaz był jasny dla ludzi o jasnych umysłach.

primo19 15. lutego 2013, 14:15

@cisza, to jaki miał jasny przekaz?

Vinga 15. lutego 2013, 10:23

Mam nadzieję, że Primo 19 nie napisał tego komentarza na trzeźwo. Bo jak nie docenić tak głębokiego aktorstwa, tak mocnego scenariusza targającego emocjami na wszystkie strony. NIESAMOWITY FILM. Czytałam mnóstwo opinii, że to jeden z najlepszych filmów, oraz o tym, iż szkoda, że miał tak słabą polską dystrybucję. Tak to już jest, że to co wartościowe nie potrzebuje nachalnej reklamy. Najważniejsze, że wrażliwy człowiek docenić potrafi i chodzi mi tutaj zarówno o widza jak i o ludzi z branży filmowej, gdyż film i jego twórcy zostali nominowani w bardzo wielu kategoriach a to ma ogromne znacznie.

robson02 14. lutego 2013, 8:53

Piękny film. Ciesze się, że pomimo złych opini zobaczyłem film, ktory okazał się świetnym obrazem życia ;-))

cisza 10. lutego 2013, 5:44

dziwny wpis primo19.. film ma jasny przekaz.. może obejrzyj jeszcze raz.. i zrozumiesz o czym jest.. a głowna bohaterka raczej nie wygląda na fikuśną tancerkę w cyrku, na linie, tylko jest kaleką.. słowo daję, jak czytam takie opinie, to ręce mi opadają.. bo czy tylko filmy na zasadzie "zabili go i uciekł" ma jasny przekaz?????????? To jest kino europejskie.. jest subtelne a zarazem przerażające... film piękny. Polecę go każdemu.

primo19 9. lutego 2013, 13:29

Dramat psychologiczny z dobrym aktorstwem, ale bardzo słabym scenariuszem. W gruncie rzeczy nie wiadomo, o czym miał być ten film. Bardzo dziwne, pozytywne zakończenie czyni z niego obraz - nomen omen - kaleki.

Dodaj nowy komentarz Rust and Bone

Twoja opinia o filmie: