kino.krakow.pl
Film

Repertuar filmu "Oda do radości" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Oda do radości" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Oda do radości

Czas trwania: 110 min.
Produkcja: Polska Premiera: 19 kwietnia 2006
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Anna Kazejak-Dawid, Jan Komasa, Maciej Migas
Obsada: Małgorzata Buczkowska, Barbara Kurzaj, Dorota Pomykała, Piotr Głowacki, Jadwiga Jankowska-Cieślak

Laureat konkursu scenariuszowego Akson Studio & Filmforum.pl "nOWA gENERACJA"
XXX FPFF Gdynia 2005 - Nagroda Specjalna Jury
15. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty 2005", Koszalin – nagroda za najlepszy debiut fabularny

Trzech reżyserów, trzy historie, trzy wizje jednej - polskiej rzeczywistości. Bohaterami historii są młodzi ludzie z różnych środowisk i regionów. Ich losy splatają się w jednym miejscu - autobusie do Londynu.

Oda do radości trójki młodych filmowców to pierwszy film w historii polskiej kinematografii, który zakwalifikowany został do udziału w konkursie prestiżowego festiwalu filmowego w Rotterdamie. Wcześniej obraz ten wyróżniono Nagrodą Specjalną Jury pod przewodnictwem Andrzeja Wajdy na ostatnim festiwalu filmowym w Gdyni, a reżyserzy otrzymali nominację do Paszportu „Polityki”. Oda do radości spotkała się także z wyjątkowym przyjęciem polskiej krytyki, która uznała dzieło młodych filmowców za jeden z najdojrzalszych i najciekawszych portretów współczesnej Polski ostatnich lat.

Oda do radości koncentruje się na trójce bohaterów. Aga po pobycie w Anglii wraca do domu, na Śląsk. To, co zastaje nie napawa optymizmem. W kopalni trwa strajk i pracującemu tam ojcu grozi utrata pracy. Dziewczyna postanawia otworzyć własny zakład fryzjerski, by pomóc rodzinie. W Warszawie Michał wygrywa radiowy konkurs hip-hopowy. W życiu rodzinnym i uczuciowym nie ma już jednak tyle szczęścia. Wiktor wraca po studiach do niewielkiej nadmorskiej miejscowości. Jednak nie może dogadać się z rodzicami, a praca w wędzarni ryb, jedyna którą udało mu się dostać, zupełnie nie daje mu satysfakcji. Losy tych trzech postaci przetną się niespodziewanie w kluczowym dla ich życia momencie…

Bohaterowie Ody do radości próbują radzić sobie zarówno z życiem rodzinnym, rozterkami emocjonalnymi, jak i wyzwaniami codziennego życia we współczesnej Polsce. Jesteśmy świadkami ich sukcesów, ale też przeżywamy razem z nimi życiowe porażki. Od lat nie było filmu, który z taką prostotą i pasją opowiadałby o współczesności i życiu młodego pokolenia Polaków. To wszystko sprawiło, że Oda do radości stała się jednym z najgłośniejszych polskich debiutów filmowych.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1390 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Agulk@ 22. czerwca 2006, 10:12

warty zobaczenia
wczoraj bylam wlasnie w kinie na tym filmie i uwazam ze warto go obejzec, najlepsza jest srodkowa historia... film jest swietny!

Marta -kinomaniaczka 6. czerwca 2006, 20:15

Geniusz!!!!
jestem absolutnie pod wrażeniem tego filmu, uwielbia kino niezależne ale te jest moim zdaniem genialny, przede wszystkim poziom aktorski jest niesamowity, mój faworyt to piotr Głowacki- na jego historii ryczałam jak bóbr,często mu=yśle o tym filmie, a to znaczy że zapadł mi głęboko w psychikę, świetna symbolika, zdjęcia pierwsza klasa, no i oczywiście muzyka-mistrz, dziekuję za takie filmy!!!!!

:) 2. maja 2006, 21:34

hmm
na pierwszy rzut oka to jest nie koniecznie to czego się spodziewałam, a co współczeny konmaniak mógłby oczekiwać. Ale jakby się bliżej przyjżeć, to ten film trzeba zobaczyć!! nawet dla zaspokojenia ciekawości.

Twó Feudal 27. kwietnia 2006, 20:47

Co to miało być?...
Film wybitnie kiepski, z trzech historii, pokazanych w filmie, właściwie tylko środkowa warta uwagi, może jeszcze pierwsza. I końcowe powiązanie wszytskich trzech wątków wydało mi się nieprzemyślane. Akurat to można było pięknie rozwinąć- nie zrobiono tego.

sobek 22. kwietnia 2006, 12:29

Prawdziwa szmira zawsze się obroni.

tomas 22. kwietnia 2006, 12:28

Kiepski
Aprobata z jaką spotkał się ten film dobitnie wskazuje na słabą kondycję polskiego kina. Miał być manifestem pokolenia, a jest łzawą szmirą.

kaś 20. kwietnia 2006, 11:57

przereklamowany..

th42 20. kwietnia 2006, 1:00

dobry
film wciaga, ma cos do przekazania. Bardzo polecam

marynia 19. kwietnia 2006, 10:26

Teraz Polska!!!
Wspanialy film o perspektywach i rzeczywistosci w jakiej zyja mlodzi ludzie w Polsce. Tworcy tego filmu to wspaniali obserwatorzy tego co dzieje sie tuz obok nas."...Na gwiazdzistym firmamencie bliska, radosc blyszczy nam."Taki autobus do Londynu powinien stac sie symbolem wielkiej emigracji XXIw.

Dodaj nowy komentarz Oda do radości

Twoja opinia o filmie: