kino.krakow.pl
Film

Niepokonani

The Way Back
Reżyseria: Peter Weir

Repertuar filmu "Niepokonani" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Niepokonani" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Niepokonani
Tytuł oryginalny: The Way Back
Czas trwania: 133 min.
Produkcja: USA , 2010
Premiera: 8 kwietnia 2011
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Peter Weir
Obsada: Colin Farrell, Jim Sturgess, Ed Harris, Mark Strong, Saoirse Ronan

W 1940 do sowieckiego łagru trafia Janusz, polski żołnierz, skazany za szpiegostwo na podstawie sfabrykowanych dowodów. W świecie gułagu, gdzie każdy walczy o przetrwanie, a litość jest najgorszym z grzechów, Janusz nie poddaje się panującej wśród więźniów atmosferze rezygnacji. Nie godzi się na nieludzkie traktowanie i mordercze warunki panujące w obozie. Nie przestaje wierzyć w możliwość ucieczki i powrót do domu.
Pewnej nocy, podczas zamieci śnieżnej, niemożliwe staje się faktem. Janusz wraz z grupą więźniów podejmuje się desperackiej ucieczki. Nie mają odpowiedniej odzieży, pożywienia, a nawet kompasu. Ucieczka to zaledwie początek długiego marszu ponad ludzkie siły - mają do przebycia 4000 mil od syberyjskiej tajgi, przez wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet i dalej przez Himalaje aż do Indii. Niezwykła podróż pełna jest heroicznej walki o przetrwanie. Pomimo różnic kulturowych i barier językowych przyświeca im wspólny cel - chcą odzyskać utraconą wolność. Nie sprzyjają im mordercze mrozy i nieznośny upał. Przemierzają pieszo najbardziej niezwykłe i niebezpieczne rejony świata, ucząc się przebaczać i odzyskiwać utracone w gułagu człowieczeństwo.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1262 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Niepokonani

Wasze opinie

edi 10. czerwca 2011, 0:00

Polecam film dobry i na poziomie, pewnie można się do paru rzeczy przyczepić, ale wciągnął mnie od samego początku.

baby 22. maja 2011, 16:23

W tym filmie głównie gra przyroda. Ciekawa historia, ale za słaby scenariusz... Bohaterowie mało wyraziści, ledwie zarysowane charaktery. Momentami dłużyzny (idą i idą i niewiele się dzieje). Warto obejrzeć jedynie dla zdjęć.

Przemo 7. maja 2011, 18:21

Film na poziomie. Zachwycają przede wszystkim wspaniałe zdjęcia, wartka i ciekawa akcja oraz dobrze pokazana walka o to, by mimo straszliwych warunków zewnętrznych, wewnątrz pozostać człowiekiem. Ponadto solidne odwołania do historii, współgrająca z obrazem muzyka i rzeczywiście brak hollywodzkich upiększaczy. Zgadzam się z przedmówcami, że to dobrze, że tego filmu nie robili Polacy, ale szkoda jednak, że w filmie, który w sporej części jest o Polakach nie wystąpił żaden polski aktor, bo od grających drugoplanowe role, mało znanych aktorów, w Polsce znalazłbym lepszych i bardziej wiarygodnych wykonawców. Z resztą z aktorów najlepiej wypadają tu Colin Farrell i Ed Harris, a słabiutko grający Janusza Jim Sturgess. Generalnie polecam, jak najbardziej warto się wybrać.

nika 7. maja 2011, 12:07

Do "re"
Opinie są po to, aby wyrazić swoje wrażenia z filmu oraz pomóc w wyborze tym, którzy się wahają czy iść na ten czy na inny film. Jeśli chciałabym przeczytać streszczenie lub mądrą recenzję to poszukałabym wśród opiń krytyków filmowych. Nie piszę więc, żeby się mądrzyć. Jeśli Ty jesteś taki inteligentny to napisz coś osensownego o filmie( bo tu jest miejsce właśnie na to). Nie obrażaj osób, których nie znasz na podstawie paru zdań, bo mądry głupiego nie krytykuje tylko ignoruje.

magodziejka 25. kwietnia 2011, 20:50

Moim zdaniem film jest ładny i dobrze zrobiony... Oglądałam go z ciekawością i bez zmęczenia. Bardzo dobrze, że nie nakręcili go Polacy, którzy zrobiliby z tego dramat martyrologiczny... Tu wszystko było takie zwyczajne, ludzkie, nienapompowane i bez dorabianie niepotrzebnej ideologii... Wydaje mi się, że po prostu szczere... Oni po prostu szli, nie było patetycznego dramatyzowania... Bohaterowie zachowywali się jak ludzie, a nie ofiary kiepskiej powieści, których możemy oglądać w co drugim filmie(a nawet częśćiej).

re 20. kwietnia 2011, 11:16

Bo kanwą była książka "Długi marsz". A co miało byc w nim wesołego ? Nika, myślenie nie boli. Spróbuj czasem.

Agent Bolek 18. kwietnia 2011, 17:46

Film niezły, można obejrzeć.

grad 17. kwietnia 2011, 20:07

Dobrze zrobiony film, bez zbędnych fajerwerków w amerykańskim stylu. Świetnie, że odwołuje się do naszej historii pokazując, że w 1939 r. napadli na nasz kraj nie tylko Niemcy ale i Rosjanie.
Zwraca także uwagę na fakt, jakim złem był komunizm. Warto go zobaczyć.
Jedyny problem stanowi część widzów - i nie chodzi o młodzież a ludzi 40/50 letnich. W trakcie filmu komentują na głos, nie wyciszają telefonów (które dzwonią po kilka razy). Porażka!! Może warto wyświetlać dalej przypomnienie - w stylu ŁOSIA, który mówił o tym jak należy zachować się w czasie sensu kinowego.

Pio'76 16. kwietnia 2011, 0:19

Film wart obejrzenia. Historia pokazana jest dość lekko pomimo, że mógłby być z tego mocny dramat. W kilku miejscach widać, że producenci poszli na skróty, ale cóż, nie drażniło to za bardzo.
Ważną sprawą z punktu widzenia Polski, jest pokazanie w dużym skrócie na końcu filmu kawałka historii Polski od 1939 r. Biorąc pod uwagę, że film jest pokazywany na świecie i kierowany jest do przeciętnego odbiorcy, może wykonać kawałek dobrej roboty dla naszej poturbowanej przez historię ojczyzny.

Mike 14. kwietnia 2011, 22:56

Film o ludziach, którzy szli. Kryptoreklama Johny`ego Walkera pt. "Keep walking". Ciekawa kreacja Farrela i nic poza tym. Szczerze nie polecam.

Rudnicka 12. kwietnia 2011, 10:14

Po co ten film nakręcono, sztuczny od początku do końca, a zakończenie tyle śmieszy co denerwuje, polak mało charyzmatyczny, Ed Harris widoczny, tylko dlatego, że to Ed Harris,
dla kogo ten film? zdjęcia nie mogą być jedynym atutem takiego dramatu, oczekuję Syberiady polskiej reż.J.Zaorskiego, był już film "Wszystko co najważniejsze" wg książki Oli Watowej, jest wiele literatury wpisanej we wstrząsający kanon świadectw o tych tragicznych czasach i losach ludzi, jak: "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, "Na nieludzkiej ziemi" Józefa Czapskiego filmowcy mają z czego czerpać.

nika 10. kwietnia 2011, 11:23

Spoko film. Obawiałam się, że będzie bardziej drastyczny. Dla mnie zbyt przydługawe sceny marszu. Ciekawa rola Colina. Bardzo się do niej zeszpecił. Jak ktoś lubi dramaty to polecam. Nie ma w nim nic wesołego.

Dodaj nowy komentarz Niepokonani

Twoja opinia o filmie: