kino.krakow.pl
Film

Konwój


Reżyseria: Maciej Żak

Repertuar filmu "Konwój" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Konwój" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Konwój
Tytuł oryginalny: Konwój
Produkcja: Polska , 2016
Gatunek: kryminał / thriller
Premiera: 13 stycznia 2017
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Maciej Żak
Obsada: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat

Pełen zwrotów akcji pojedynek aktorski mistrzów polskiego kina w thrillerze producenta „POD MOCNYM ANIOŁEM”.

Po raz pierwszy razem na ekranie JANUSZ GAJOS (zdobywca nagrody dla Najlepszego Aktora na 40. FF w Gdyni i Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za Osiągnięcia Życia) oraz ROBERT WIĘCKIEWICZ (czterokrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł, dwukrotny laureat na FF w Gdyni oraz prestiżowej nagrody aktorskiej na MFF w Tokio w 2014 roku). Doborową obsadę uzupełniają: TOMASZ ZIĘTEK („Demon”), AGNIESZKA ŻULEWSKA („Chemia”), IRENEUSZ CZOP („Jack Strong”), PRZEMYSŁAW BLUSZCZ („Czerwony pająk”), ŁUKASZ SIMLAT („Belfer”) oraz DOROTA KOLAK („Chce się żyć”).

„Konwój” pokazuje zamknięty świat, w którym sprawiedliwość jest względna, a wymykający się prawu Układ rządzi wszystkim. Film podejmuje temat zbrodni i kary we współczesnym świecie oraz dylematu moralnego – co powinno się robić z najgroźniejszymi przestępcami naszych czasów.

Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.

Scenariusz „Konwoju” łączy w sobie zarówno elementy kina gatunkowego – thrillera – jak i kina z przesłaniem. Film podejmuje temat zbrodni i kary we współczesnym świecie. Dyskusja, jaką wywołał Breivik i jego potworny czyn, wraca do nas w innym wymiarze – w 2014 roku z polskich aresztów zostało wypuszczonych ponad stu więźniów, którym na podstawie ustawy o amnestii zamieniono wyrok śmierci, na karę dwudziestu pięciu lat pozbawienia wolności. Wywołuje to pytania; jak postępować z brutalnym mordercą? Czy zbrodnia może usprawiedliwić zbrodnię? - Maciej Żak, reżyser.


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 27 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Konwój on IMDb

Trailer filmu: Konwój

Wasze opinie

kinomaniakOn 27. lutego 2017, 22:49

Mocny film! Warto zobaczyć! Świetna gra aktorów, pokazane różne punkty widzenia. Otwiera oczy na to jak "system" jest niesprawiedliwy oraz jak ci, którzy "system" tworzą starają się go we własnym zakresie naprawić. Mamy dwa systemy, oba chore - wymiaru sprawiedliwości oraz ...jego poprawiania. Film pokazuje jak środowisko pracy, może zmienić człowieka. Ciekawe jest to, że WSZYSCY kierują się bardzo ludzkimi przekonaniami zbudowanymi na podstawie swoich zepsutych i wypaczonych doświadczeń. Bardzo dobry film!

Kasia 30. stycznia 2017, 15:55

Całkiem dobry film. Warto obejrzeć

Pycholek 29. stycznia 2017, 18:41

Jak na polski film jest całkiem niezły. Bije po oczach zaściankowość świata. Film, to tak naprawdę zlepek pomysły z innych filmów, poskładany w taką pewną historię, mniej lub bardziej realną. W sumie nieźle zobrazowano to, co może zrobić klika powiązań...

Cegła 26. stycznia 2017, 20:24

Brutalny, pełen przemocy film. Skrzyżowanie "Układu " z "Psami" i "Demonami wojny wg Goi", na granicy z SF :). Fabuła "odjechana" totalnie. Można zobaczyć ze względu na dobrych i znanych aktorów. W skrócie 1/3 filmu jeżdżą i wymiotują, 2/3 kolejne biją się między sobą. Zakończenie przewidywalne, bluzgi jak zwykle w filmie polskim.

leser 23. stycznia 2017, 15:15

Mam mieszane uczucia. klimat dobry, ale konflikty jakieś takie sztuczne, wydumane, nieprzekonywające.

po projekcji 21. stycznia 2017, 13:25

Wczoraj obejrzałem film i jestem rozczarowany. Słaba w mojej ocenie fabuła, wręcz mocno odrealniona. Aktorzy grają świetnie, niemniej ogólnie film dla mnie był mało interesujący.

Jack 72 21. stycznia 2017, 4:12

Film godny polecenia.Bardzo dobre polskie kino.

megane 16. stycznia 2017, 10:40

Dobry- mocny, ambitne kino

Gndghdh 15. stycznia 2017, 16:12

Nie wiem dziwne

? 14. stycznia 2017, 17:16

Znowu o Układzie?? Może zamiast robić o nim kolejny film należałoby zrobić coś innego?

Dodaj nowy komentarz Konwój

Twoja opinia o filmie: