kino.krakow.pl
Film

Joshua


Reżyseria: George Ratliff

Repertuar filmu "Joshua" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Joshua" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Joshua

Czas trwania: 105 min.
Produkcja: USA , 2007
Premiera: 7 marca 2008
Dystrybutor filmu: CinePix

Reżyseria: George Ratliff
Obsada: Sam Rockwell, Vera Farmiga, Celia Weston, Jacob Kogan

W eleganckim apartamencie na Upper East Side, znakomici na pierwszy rzut oka rodzicie, Brad i Abby Cairn (Sam Rockwell i Vera Farmiga), świętują narodziny drugiego dziecka, Lily. Lily otoczona jest miłością, zabawkami, serdecznością wuja (Dallas Roberts) i czułością babci (Celia Weston). Ale w jej otoczeniu przebywa także dziewięcioletni brat Joshua (Jacob Kogan).
Joshua nie jest przeciętnym chłopcem. Jest wyjątkowo inteligentny i nad wiek rozwinięty. Teraz jednak wydaje się nieszczęśliwy w sytuacji, gdy rodzice poświęcają cały swój czas Lily, kiedy on może jedynie cichutko grać na pianinie. Kiedy jednak zapada zmrok, uporządkowane życie w apartamencie Cairnów kończy się. Lily bez przerwy płacze, a odgłosy remontu z góry doprowadzają Abby do stanu, który sugeruje ciężką psychozę. Doprowadzeni do krańca wytrzymałości, pozbawieni snu Brad i Abby czują, jak wokół nich zaciska się pętla domowego terroru.
Ale co jest przyczyną ich udręki? Seria zbiegów okoliczności czy czyjeś celowe działanie? I czy to możliwe, żeby Joshua, na podobieństwo swego biblijnego poprzednika, doprowadził rodzinny dom do zagłady?


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1494 razy. | Oceń film

Wasze opinie

ja 13. marca 2008, 2:28

Jak dla mnie film ciezki i to nawet bardzo, az glowa boli ....

malik 27. lutego 2008, 22:37

Szczerze powiedziawszy to trudno mi ocenić ten film. Po pierwsze, spodziewałem sie czegoś na kształt Omena, i nawet przez pierwsze kilkanaście minut myślałem ze własnie takie danie otrzymam, a tu jednak troche mnie zaskoczyło to co dostałem. Z drugiej strony film sam w sobie jest bardzo nudny, nie dzieje sie tu prawie nic. Starają się pokazać geniusz zła (?) małego chłopca, a jednak pokazują jego głupote. Zaskoczyła mnie dość wczesna reakcja Ojca, na to co sie dzieje, i spodobało mi sie dość to co później robił żeby pokazać Synowi że "wie". Szkoda ze kończy sie zupełnie nijako.. Uważam, ze można by z tego zrobić fajny film, ale wiem że trzeba by sie troche nagłowić by nie zmajstrować kolejnego Omena ;) Dziwne że polska premiera jest taka późna... Ocena 4 / 10

Dodaj nowy komentarz Joshua

Twoja opinia o filmie: