kino.krakow.pl
Film

Halloween: Resurrection


Reżyseria: Rick Rosenthal

Repertuar filmu "Halloween: Resurrection" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Halloween: Resurrection" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Halloween: Resurrection
Tytuł oryginalny: Halloween: Resurrection
Czas trwania: 94 min.
Produkcja: USA , 2002
Premiera: 18 października 2002
Dystrybutor filmu: SPI

Reżyseria: Rick Rosenthal
Obsada: Jamie Lee Curtis, Bianca Kajlich, Busta Rhymes, Tyra Banks

Ogromną popularność i sławę przyniosły jej role w filmach: "Prawdziwe kłamstwa" z Arnoldem Schwarzeneggerem, za którą otrzymała nagrody "Golden Globe" i "American Comedy Award" (najlepsza rola kobieca) czy "Nieoczekiwana zmiana miejsc" z Eddie Murphy'm i Danem Aykroydem (nagroda BAFTA - Brytyjskiej Akademii Filmowej). Jej ostatni film poprzedzający "Halloween: Resurrection" to "The Tailor of Panama" z Piercem Brosnanem i Geoffreyem Rushem. Wcześniej Jamie Lee Curtis zagrała w "Halloween 2 - 20 lat później", drugiej części cyklu "Halloween", który przyniósł jej międzynarodową sławę i jest dziś zaliczany do klasyki horroru. Inne niezapomniane kreacje Jamie Lee Curtis to przede wszystkim znakomita: " Rybka zwana Wandą" (nominacje do Golden Globe i BAFTA), "Fierce Creatures", "Wirus", Dominick i Eugene", " Blue Steel", " Moja dziewczyna", "Moja dziewczyna II", "Forever Young", "Mother's Boys", "House Arrest" i "Love Letters" (Listy miłosne).
Curtis pojawia się również w serialach i filmach telewizyjnych: "Anything But Love", ( nagroda Golden Globe i Nagroda Publiczności), " The Heidi Chronicles" (Kroniki Heidi, nominacja do nagrody Golden Globe) na podstawie sztuki Wendy Wasserstein, a także "Nicholas' Gift"( "Dar Nicholasa - nominacja do nagrody Emmy).
Jamie Lee Curtis jest także autorką niezwykle popularnych książeczek dla dzieci: "Where Do Baloons Go? An Uplifting Mystery", która utrzymała się przez 18 tygodni na liście bestsellerów New York Times'a, "Today I Feel Silly and Other Moods That Make My Day", "When I Was Little : A Four-Year Old's Memoir of Her Youth", "Tell Me Again About the Night I Was Born", i " I'm Gonna Like Me - Letting Off a Little Self Esteem" .
Aktorka bardzo aktywnie działa w organizacjach na rzecz ochrony praw zwierząt, pomocy dzieciom dotkniętym przez AIDS, pomaga szpitalom w Pittsburghu i Los Angeles. Jamie Lee Curtis ma dwoje dzieci, 14-letnią Annie i 5-letniego Thomasa. Od 14 lat jest żoną aktora i reżysera Christophera Guesta.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1336 razy. | Oceń film

Wasze opinie

it's just me 31. października 2002, 15:44

film jest tragiczny, rzeznia bez zadnego strachu...
kompletnie przewidywalne zakonczenie.. wyszedlem z filmu zniesmaczony, a tragiczny scenariusz przesladowal mnie swoja glupota jeszcze dlugo...

Dr.SzLuG 21. października 2002, 21:55

SPOX
FILM ZAj.bOZA
JEZELI LUBISZ CHORORRY TO LEPIEJ TO OGLADNIJ

marcinson 21. października 2002, 7:26

Lipa
oja bylem na tym wczoraj i straszny syf !!! masakra wogóle nie ma klimatu w tym filmie tragedia ! jak ktoś chce sie bac to niech oglądnie sobie film BLAIR WITCH PROJECT Tylko koniecznie pierwszą częsc

Patryk 19. października 2002, 20:34

Super
Halloween Resurrection jest dokładnie 8 częścią z cyklu Halloween. Wcześniejsze H 20 było częścią siódmą. Wiem bo jestem wielkim fanem tego filmu. Posiadam wszystkie części na kasetach. A nad czwartą i piątą sporo sie napociłem, bo nigdy nie wyszła w Polsce. Ogólnie film jest jednym z najlepszych zaraz po drugiej części, bo nic nie przebije pierwszej, która powstała w 78 roku. Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś Mayers powróci.

John Smith 15. października 2002, 23:02

Ten co pisał tą recenzję to niech się lepiej schowa. Halloween - 20 lat później nie jest drugą częścią cyklu tylko 6 czy 7 :))

banan 7. października 2002, 16:09

brak
Nie oglądałem go ALE NapewnO będzie super jak wszystkie Części HAllowen...odezwę się jak go obejże

Dodaj nowy komentarz Halloween: Resurrection

Twoja opinia o filmie: