kino.krakow.pl
Film

Gusta i guściki

Le Gout des autres
Reżyseria: Agnes Jaoui

Repertuar filmu "Gusta i guściki" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Gusta i guściki" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Gusta i guściki
Tytuł oryginalny: Le Gout des autres
Czas trwania: 112 min.
Produkcja: Francja , 1999
Premiera: 8 marca 2002
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Agnes Jaoui
Obsada: Anne Alvaro, Jean-Pierre Bacri, Alain Chabat

Gusta i guściki to historia pewnego przedsiębiorcy, który spotyka aktorkę, która jest przyjaciółką kelnerki, która spotyka ochroniarza, który pracuje z szoferem, który wozi dekoratorkę wnętrz, która jest żoną właściciela fabryki, który chciałby zaprzyjaźnić się z artystami, którzy…

Gusta i guściki to debiut reżyserski znanej aktorki i scenarzystki francuskiej Agnes Jaoui. Jest to opowieść o poszukiwaniu szczęścia i przełamywaniu barier społecznych. Fabuła osnuta jest wokół spotkania ludzi z różnych środowisk, których pozornie nic ze sobą nie łączy. Każdy z bohaterów lubi co innego i każdy z nich ma inny gust, ale jak wiadomo - przeciwieństwa przyciągają się. Jaoui pokazuje, że w życiu wszystko jest możliwe, a miłość potrafi przełamać wszelkie bariery.

Gusta i guściki opisują proces przemiany Castelli, właściciela fabryki w Rouen - gbura i ignoranta, który pod wpływem kontaktu ze sztuką odkrywa świat na nowo. Równocześnie obserwujemy jak początkowo zimna wobec niego Clara (aktorka, która udziela mu lekcji angielskiego), obdarza go coraz cieplejszym uczuciem. Film pokazuje, że posiadanie własnego gustu może stać się formą samoobrony przed rzeczywistością, swego rodzaju schronieniem przed naszym nieuporządkowanym życiem. Jednak dla Castelli przejęcie gustów innych ludzi, bez równoczesnej utraty własnej osobowości, stanie się czymś więcej - początkiem drogi prowadzącej ku wyzwoleniu. Gusta i guściki to także opowieść o tych ludziach, którzy z powodu barier kulturowych nigdy się nie spotkali.

Talent Jaoui i uniwersalność historii sprawiły, że film stał się przebojem we Francji, gdzie obejrzało go ponad 3,5 miliona widzów. Gusta i guściki porównywano do dzieł Woody Allena, Claude'a Lelouche'a i Franka Capry.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1425 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Szczebrzeszczot 6. lipca 2007, 15:09

Lipa
Uważam że film jest bardzoooo nudny - nie wiem skąd taka wysoka ocena!!! Po prostu oczy się na nim kleją...jak lubisz się nudzić - to lepiej nie mogłeś trafić - w tym wypadku polecam na pewno :P

mastyk 8. października 2002, 22:53

dobre, europejskie kino
film z pewnością wart obejrzenia.

Pandora 15. września 2002, 17:15

hm
spodziewałam sie ciekawszej fabuły.bo morał owszem był ok...ale mogli lepiej to przedstawic.niedopracowane...ale pani kolo mnie w kinie dostała niezłej gupawki...no coz GUSTA I GUŚCIKI:)

koszalek 10. kwietnia 2002, 22:45

atmosfera paryskiej bohemy:)
swietnie odtworzona atmosfera paryskiej bohemy, genialnie odegrana rola Castelli. blyskotliwe dialogi dla koneserow z dobra znajomoscia jezyka francuskiego(uklon w strone tlumacza za niesamowite wypaczenie ich sensu). przeglad kompleksow narodowych Francuzow:)

d 15. marca 2002, 11:45

jest ok

Kinoman 14. marca 2002, 14:13

Nuda !

BROWN 7. marca 2002, 8:07

dla tych ktorzy potrzebuja wytchnienia od tego czego nas nauczyl Hollywood; prawdziwy europejski film; poczucie humoru dla inteligentych; przede wszystkim klimat i emocje; REWELACJA!!!

Dodaj nowy komentarz Gusta i guściki

Twoja opinia o filmie: