kino.krakow.pl
Film

Gra tajemnic

Imitation Game
Reżyseria: Morten Tyldum

Repertuar filmu "Gra tajemnic" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Gra tajemnic" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Gra tajemnic
Tytuł oryginalny: Imitation Game
Czas trwania: 115 min.
Produkcja: USA , 2014
Gatunek: biograficzny / dramat / thriller
Premiera: 16 stycznia 2015
Dystrybutor filmu: Forum Film

Reżyseria: Morten Tyldum
Obsada: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode, Mark Strong

„The Imitation Game” przedstawia pasjonującą, prawdziwą historię niezwykle utalentowanego Alana Turinga, brytyjskiego matematyka, który w kluczowym momencie II wojny światowej złamał niemiecki kod Enigma. W rolach głównych występują fenomenalny Benedict Cumberbatch („Sierpień w hrabstwie Osage”, serial „Sherlock”) oraz nominowana do Oscara Keira Knightley („Duma i uprzedzenie”).
Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego kodu, którym posługują się naziści. Ich niesamowite dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwalają położyć kres najbardziej okrutnej wojnie w historii dużo wcześniej, niż wydawało się to możliwe. Po tych wydarzeniach Turing w blasku chwały przystępuje do badań, których efektem będzie największa rewolucja naszych czasów – powstanie komputera. Mimo niesamowitych zasług, ekscentryczny geniusz wpadnie w poważne kłopoty, które doprowadzą do nieoczekiwanego zwrotu w tej fascynującej historii.


Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 24 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Gra tajemnic

Wasze opinie

lakukaracza 21. lutego 2015, 19:15

Jak film może być biograficzny, a zarazem przekłamywać historię? Od strony kinematograficznej dałbym mu jakieś 6, a historycznej -1.

Sawa 25. stycznia 2015, 17:24

Sama kreacja postaci świetna, zarówno jeżeli chodzi o Cumberbatcha i Knightley, niestety film mocno rozmija się zarówno z prawdą historyczną co do działania Bletchley (ośrodka łamania szyfrów w Anglii), wcześniejszego wkładu polskich szyfrantów w łamanie Enigmy (Polacy konstruowali maszyny służące do łamania kodów Enigmy zwane Bomba, już przed wojną), ale również co do charakteru samego Turinga. W filmie zrobiono z niego skrajnego odludka z zespołem Aspergera gdy w rzeczywistości nie był on aż tak wycofany społecznie. Cóż prawda ekrany niewiele wspólnego ma z prawdą historyczną.

Moviemakerr 23. stycznia 2015, 11:06

Kogo tak naprawdę obchodzi kto złamał Enigmę?

novax 23. stycznia 2015, 6:05

Dobrze zrobiony film z ciekawym tematem, świetną grą głównego bohatera. Oczywiście można się przyczepić: za dużo pieczeni na tym ogniu - homoseksualizm, autyzm i fałszywe przypisywanie całej zasługi anglikowi Turingowi; rola Polaków sprowadzona do kradzieży Enigmy, co jest totalnym sfałszowaniem historii. Ale gdyby pominąć te kwestie, to film o fascynacji matematyką, procesie dochodzenia do rozwiązań nietypowymi drogami, indywidualizmowi i samotności geniuszu. Polecam !

RJ1970 21. stycznia 2015, 23:19

Bardzo dobre film, dobra gra aktorska warty zobaczenia.
Myślę, iż sama enigma ani prawda historyczna nie jest w tym filmie najważniejsza i nie była powodem, dla której ten film powstał.
Wydaje mi się, iż celem filmu było pokazanie osoby głównego bohatera z jego wszelkimi wadami i zaletami oraz atmosfery pracy w zespole ludzi nieprzeciętnie uzdolnionych poddanych ogromnej presji.
Nie bez znaczenia jest także watek pokazujących jak postępuje się z osobami, którzy oddali ogromne zasługi dla społeczeństwa, ale na skutek zmiany sytuacji przestali być potrzebni a wręcz stali się niwewygodni.

anka 19. stycznia 2015, 14:55

Ciekawy. Szkoda, że tak mało "techniczny". Ale myślę że warto zobaczyć historię pana, co stworzył słynną maszynę Turinga ;)
Genialna kreacja Cumberbatcha :)
Końcówka słaba.....

tlr 18. stycznia 2015, 22:56

ABSOLUTNA REWELACJA! Wspaniały film. Cumberbatch w szczytowej formie.

S 16. stycznia 2015, 19:15

Jakim cudem ma to być prawdziwa historia, skoro to Polacy rozszyfrowali Enigmę?...

st 16. stycznia 2015, 18:21

Ten film powinno się w Polsce zbojkotować.

Dodaj nowy komentarz Gra tajemnic

Twoja opinia o filmie: