kino.krakow.pl
Film

Gierek


Reżyseria: Michał Węgrzyn

Repertuar filmu "Gierek" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Gierek" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Gierek
Tytuł oryginalny: Gierek
Produkcja: Polska , 141
Premiera: 21 stycznia 2022
Dystrybutor filmu: Mówi Serwis

Reżyseria: Michał Węgrzyn
Obsada: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Rafał Zawierucha

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził?


Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 22 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Gierek on IMDb

Trailer filmu: Gierek

Wasze opinie

piotr 3. lutego 2022, 13:18

Tak zwana „poprawność polityczna” postanowiła uwalić ten film i obrzydzić go w oczach widzów zanim sami będą mieli okazje go zobaczyć i ocenić. Świadczą o tym histeryczne recenzje na czołówkach portali informacyjnych. To, że z Jaruzela w filmie zrobili lekkiego buca, nie psuje całego obrazu. Ogląda się dobrze i naprawdę nie wiadomo kiedy mija w kinie czas. Film nie nudzi, jest sprawnie nakręcony. Gra aktorska dobra. Nie wiem dlaczego chcą zohydzić pracę tych ludzi. Nie żałuje ani złotówki wydanej na bilet. Słowem: olejcie recenzje i wyróbcie sobie własne zdanie

Piotr 28. stycznia 2022, 17:51

Pierwszy raz od dawna miałem ochotę wyjść przed końcem. Ostatnio tak miałem na jakiejś polskiej komedii romantycznej. Zresztą od tego czasu takie filmy omijam szerokim łukiem. Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisał o tym filmie Pan Raczek. Opisał praktycznie to samo co ja powiedziałem żonie po wyjściu z kina :) Scenariusz bardzo słaby, gra aktorska niewiele lepsza. Momentami przypomina to jakąś kiepską komedię, na przykład większość scen z generałem.

D 23. stycznia 2022, 21:02

Cudowny film, dawno mi się tak nic nie podobało

krakus 21. stycznia 2022, 14:59

film dość sprawnie zrealizowany i nieźle zagrany (zwłaszcza Koterski bardzo dobrze radzi sobie z rolą), ale zawierajacy tak sztampowy podział na białe i czarne charaktery, tak uproszczone, żeby nie powiedzieć naiwne,interpretacje, że w trakcie oglądania zęby rozbolą każdego, kto ma jakie takie pojęcie o najnowszej historii.

Dodaj nowy komentarz Gierek

Twoja opinia o filmie: