kino.krakow.pl
Film

Dług (2010)

The Debt
Reżyseria: John Madden

Repertuar filmu "Dług (2010)" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Dług (2010)" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dług (2010)
Tytuł oryginalny: The Debt
Czas trwania: 114 min.
Produkcja: USA , 2010
Gatunek: dramat / thriller
Premiera: 21 października 2011
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: John Madden
Obsada: Helen Mirren, Sam Worthington, Tom Wilkinson

Nawet najlepsi tajni agenci skrywają czasami sekrety z poprzednich misji. Wie o tym dobrze Rachel Singer, która musi stawić czoła swoim własnym demonom przeszłości …
Historia rozpoczyna się w 1997 roku, w momencie, kiedy do przebywających obecnie na emeryturze byłych tajnych agentów Mossadu, Rachel (w roli tej laureatka Oscara® Helen Mirren) oraz Stephana (dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Tom Wilkinson) docierają szokujące informacje na temat ich byłego współpracownika Davida (Ciarán Hinds). Całą trójkę przez lata traktowano w Izraelu jak bohaterów narodowych, a to za sprawą tajnej operacji przeprowadzonej w latach 1965-1966, kiedy to młodzi agenci, w tych rolach: Jessica Chastain , Marton Csokas i Sam Worthington, wytropili w Berlinie Wschodnim nazistowskiego zbrodniarza wojennego Dietera Vogela , budzącego postrach Chirurga z Birkenau. Dzięki użyciu Rachel jako przynęty sieć wokół Vogela zaczyna się zaciskać. Jednak dziewczyna sama zmaga się z nieoczekiwanym uczuciem, nad którym nie potrafi zapanować.
Przy ogromnym ryzyku i kosztach osobistych misja zespołu zostaje zakończona sukcesem – czy było tak jednak w rzeczywistości? Napięcie buduje się na przecięciu dwóch perspektyw czasowych, a towarzyszą mu zaskakujące zwroty akcji i nieoczekiwane odkrycia, które zmuszają Rachel do wzięcia sprawy w swoje ręce.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 923 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Dług (2010) on IMDb

Trailer filmu: Dług (2010)

Wasze opinie

Przemo 15. listopada 2011, 19:19

Bardzo dobry obraz stworzony na podstawie wciągającej historii z dodatkiem hollywodzkiego błysku. Nie jest to typowy film akcji, a historia pokazana od strony psychologicznej. Skłania do myślenia, do zastanowienia, budzi spore emocje. Niezła kreacja Helen Mirren, solidnie wypadają pozostali aktorzy. Godne obejrzenia.

Agata 28. października 2011, 16:52

ciekawy film akcji, dobrze się ogląda. Polecam

Dodaj nowy komentarz Dług (2010)

Twoja opinia o filmie: