kino.krakow.pl
Film

Człowiek, który płakał

The Man Who Cried
Reżyseria: Sally Potter

Repertuar filmu "Człowiek, który płakał" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Człowiek, który płakał" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Człowiek, który płakał
Tytuł oryginalny: The Man Who Cried
Czas trwania: 97 min.
Produkcja: Anglia/Francja , 2000
Premiera: 16 listopada 2001
Dystrybutor filmu: SPInka

Reżyseria: Sally Potter
Obsada: Christina Ricci, Cate Blanchett, Johnny Depp

WIELKIE NAMIĘTNOŚCI
Nowy film twórczyni "Orlanda" - Sally Potter, "Człowiek, który płakał", to historia ocalenia. Dziewczynka, której odebrano imię i język, która straciła wszystko i wszystkich, których kochała, pogrążyła się w milczeniu. Znajduje jednak w sobie głos, aby śpiewać, odnajduje utraconego wiele lat wcześniej ojca oraz prawdziwą miłość.

WIELKA MUZYKA
Film opowiedziany jest w części przez niezwykłą muzykę, zarówno arie włoskich oper w wykonaniu słynnego włoskiego tenora Salvatore Licitra, jak i uduchowione, ekstatyczne rytmy cygańskie - Taraf de Haidouks. Ścieżkę dźwiękową zaś wykonuje słynny na całym świecie Kronos Quartet.

WIELKIE OSOBOWOŚCI
W filmie Sally Potter występują: Christina Ricci, Cate Blanchett, Johnny Depp, John Turturro. Kierownikiem zdjęć był jeden z najsłynniejszych operatorów kamery na świecie, nieżyjący już, Sacha Vierny, który pracował razem z Peterem Greenawayem i Louisem Bunuelem. Montażystą zaś był Herve Schneid A.C.E., który ma na swoim koncie montaż takich filmów jak "Amelia", "Delicatessen", "Obcy - przebudzenie".
Najbardziej zainteresowało mnie w tej historii to, że schodzi ona głębiej niż serce i umysł, i że słowa są drugorzędne - mówi Johnny Depp.
Jest pierwszym europejskim filmem, w którym stopień nasycenia koloru, stopniowanie barw, jest w całości wynikiem cyfrowego przetworzenia.

WIELKIE FESTIWALE
"Człowiek, który płakał" był pokazany w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2000 r. na Festiwalu Filmowym w Londynie w 2000 r. i na Festiwalu Filmowym Mar del Plata w Argentynie w 2001 r.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1552 razy. | Oceń film

Dodaj nowy komentarz Człowiek, który płakał

Twoja opinia o filmie: