kino.krakow.pl
Film

Body/Ciało


Reżyseria: Małgorzata Szumowska

Repertuar filmu "Body/Ciało" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Body/Ciało" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Body/Ciało

Czas trwania: 92 min.
Produkcja: Polska , 2015
Gatunek: dramat
Premiera: 6 marca 2015
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Obsada: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwała

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie „33 scen z życia”, „Sponsoringu” i „W imię…”, za który reżyserka otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym festiwalu filmowym w Berlinie.

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

Film „Body/Ciało” znalazł się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Niedźwiedzia i przyniósł Małgorzacie Szumowskiej Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale. Stawia to ją obok największych nazwisk polskiego kina – Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdy
i Krzysztofa Kieślowskiego. W obsadzie, jak zawsze u autorki „Sponsoringu” i „33 scen z życia”, znakomite nazwiska – Janusz Gajos („Układ zamknięty”), Maja Ostaszewska („W imię…”), Adam Woronowicz („Pani z przedszkola”), Ewa Dałkowska („Korczak”), Władysław Kowalski („Bogowie”), Tomasz Ziętek, aktorskie odkrycie „Kamieni na szaniec” i Małgorzata Hajewska-Krzysztofik („33 sceny
z życia”). W roli filmowej córki Janusza Gajosa brawurowo debiutuje wszechstronnie utalentowana Justyna Suwała. Autorem zdjęć jest Michał Englert, laureat festiwalu Sundance („Nieulotne”) i FPFF w Gdyni za inny z obrazów Szumowskiej – „33 sceny z życia”.


Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 47 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Body/Ciało

Wasze opinie

35 11. czerwca 2015, 11:31

Ostaszewska wyglada jak wycieta z Almodovara

ola 6. maja 2015, 6:46

Słaby i nudny

ola 5. maja 2015, 19:46

Trochę strasznie ,trochę śmiesznie i trochę nudno- nic specjalnego .....

Jaga 4. maja 2015, 19:52

Ja się nudziłam , nic specjalnego.....

bababooey 9. kwietnia 2015, 6:41

"Body" ? Polski film ?

Villa Domus 5. kwietnia 2015, 8:34

Genialny. Najczesciej polskie kino jest zasciankowe tylko dla nas, takie niby dobre, ale nie uniwersalne. Cialo jest dla kazdego. Po raz pierwszy od czasu Kieslowskiego. Po raz pierwszy Szumowska zdystansowana i na luzie -to napewno jej najlepszy film. Jak wisielec ożył i poszedl sobie umarlem za smiechu...

Madelaine 28. marca 2015, 14:37

JAKOS SPODZIEWAŁAM SIĘ CZEGOŚ INNEGO....zWŁASZCZA W FILMIE Z gAJOSEM...

Agnieszka Z. 22. marca 2015, 22:49

Super film, i poważnie i śmiesznie albo inaczej o poważnych sprawach w wesołej tonacji :) Ale fajny, pogodny film :) Warto zobaczyć !

mariposa 8. marca 2015, 20:08

Super - trochę strasznie, trochę śmiesznie. Kapitalna Ostaszewska (wątek z Freskiem!). Tym razem Szumowska z przymrużeniem oka ;)

Dodaj nowy komentarz Body/Ciało

Twoja opinia o filmie: