|

Wasze hity

  1. Zieja
  2. Tenet
  3. Nadzieja
  4. Tajemniczy ogród
  5. Pętla
KEI

Baader - Meinhof

Der Baader Meinhof Komplex
Reżyseria: Uli Edel

Repertuar filmu "Baader - Meinhof" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Baader - Meinhof" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Baader - Meinhof
Tytuł oryginalny: Der Baader Meinhof Komplex
Czas trwania: 150 min.
Produkcja: Niemcy / Francja / Czechy , 2008
Premiera: 20 marca 2009
Dystrybutor filmu: Monolith Plus

Reżyseria: Uli Edel
Obsada: Martina Gedeck, Moritz Bleibtreu, Johanna Wokalek, Bruno Ganz

Podczas wizyty Szacha Iranu w Berlinie dochodzi do krwawo stłumionych przez policję zamieszek na ulicach miasta. To stanie się iskrą, która poderwie dwoje młodych ludzi: Andreasa Baadera (w tej roli Moritz Bleibtreu, którego ostatnio można było obejrzeć w filmie braci Wachowskich „Speed Racer”) i Ulrike Meinhof (zagrana przez Martinę Gedeck, znaną z filmów m.in.: „Dobry Agent” i „Życie na podsłuchu”) do stawienia oporu przeciwko prawicowym tendencjom polityki rządu i stanie się przyczyną powołania tajnej organizacji. Wkrótce znana ona będzie całemu światu jako RAF (Red Army Faction – Frakcja Czerwonej Armii), odpowiedzialna w latach 70 – tych za zamachy bombowe, kradzieże i morderstwa. Działalność RAF doprowadziła w 1977 r. do poważnego kryzysu w państwie, zwanego „niemiecką jesienią”.
„Baader – Meinhof” to dynamiczny i przejmujący film o powstaniu jednej z najsłynniejszych organizacji terrorystycznych ubiegłego stulecia. Pełen dramatyzmu obraz o przemianach społecznych i portret dwójki ludzi, których skutki działań wpłynęły na historię naszego współczesnego świata.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1528 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Baader - Meinhof

Wasze opinie

Mimbla 28. marca 2009, 23:54

Coś mi tu nie gra. Naprawdę byłam zaciekawiona tą historią i czytałam wcześniej sporo na ten temat, ale zgadzam sie z Mb, że sporo dłużyzn i momentami nuda, mimo że cały czas się coś dzieje. Jak dla mnie zamiast streszczenia całej historii wolałabym ograniczenie się do jakiegoś fragmentu ale za to dogłębniej.

melled 24. marca 2009, 9:09

Rzetelnie zrobiony film o jednej z najsłynniejszych organizacji terrorystycznych w Niemczech. Dość mocne kino, które daje do myślenia i zostawia miejsce na odrobinę refleksji.

Mb 18. marca 2009, 11:48

film warty uwagi jezeli interesuje nas aspekt historyczny. Jezeli chodzi o rezyserie - bardzo sie zawiodlam. nie ma spojnosci miedzy scenami, mnostwo dłżyzn i tak naprawde mozna by skrocic o polowe film jezeli by sie je wycielo.

Dodaj nowy komentarz Baader - Meinhof

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

25 września
18 września
11 września

Zapowiedzi

30 września
2 października
4 października
9 października
16 października
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin